Przedstawienia plenerowe w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci

Fot. Festiwal Teatrów Dla Dzieci

Trwa Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dla Dzieci w Imparcie, prawdziwe święto małych ludzi! Za nami spektakl “Skarb” bielskiego Teatru Proscenion, który we środę otworzył program Festiwalu, a także czwartkowe spektakle zagranicznych gości – kolorowy, rubaszny “Cyrk Dobronka – wydarzenie światowej klasy” węgierskiego Teatru Masebolt i absolutnie niezwykli “Grecy” w wykonaniu MAAS Theatre an Dans z wywołującymi wielkie emocje publiczności lalkami sławnego Duda Paivy.

Artyści odwiedzą hospicjum i Dom Dziecka

Występy nie ograniczają się jedak tylko do scen we wrocławskim Imparcie. Specjalni wysłannicy Festiwalu – dzielny Klaun Rufi Rafi, zwariowany Bill Bombadill i czarodzieje z Bajlandii odwiedzą min. domowe hospicjum na Nowym Dworze, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Dom Dziecka przy Parkowej i świetlicę osiedlową w Kowali. Wpisuje się to w ideę przyświecającą Festiwalowi, która pragnie z teatrem wyjść naprzeciw małego widza i nie ograniczać się tylko do scenicznych przedstawień, ale zapraszać do świata wyobraźni w świetlicy, w parku, na miasteczkowym placu czy w szpitalu – wszędzie tam, gdzie może spotkać małego odkrywcę.

Darmowe spektakle plenerowe już w ten weekend!

W sobotnie popołudnie na Brochowie przy Centrum Edukacji Społecznej pojawi się kolorowy namiot cyrkowy, a w nim spektakle teatralne, warsztaty muzyczne, klauni, lalki, żonglerka, bańki mydlane i muzyka! Następnego dnia namiot pojedzie zaś do Lubiąża, gdzie od godziny 15.00 w artystycznym skansenie Ale Wiocha pojawią się ze swoimi występami Bill Bombadill, Bajlandia i Teatr Pinezka.

Wydarzenia plenerowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Dla Dzieci są oczywiście bezpłatne a każdy widz, niezależnie od wieku, mile widziany!

Program przedstawień plenerowych

26.09.14 PIĄTEK

Godz. 15.00 – świetlica osiedlowa Kowale, ul. Kowalska 79
Wystąpi: Bill Bombadill

Godz. 12.00 – Specjalny Ośrodek Szkolno- wychowawczy, ul. Parkowa 27
Wystąpi: Bajlandia

27.09.14 SOBOTA

Godz. 15.00 Brochów, Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 17
Wystąpią: Bajlandia, Teatr Pinezka, Bill Bombadill, Klaun Rufi-Rafi, Kajetan Dudziński

28.09.14 NIEDZIELA

Godz. 13.30 – Dom Dziecka, ul. Parkowa 2
Wystąpi: Klaun Rufi-Rafi

Godz. 15.00 – Skansen Ale Wiocha, Lubiąż
Wystąpią: Bill Bombadill, Pinezka, Bajlandia

Szczegółowe informacje o programie są dostępne na stronie http://festiwalteatrowdladzieci.pl/