Pracownicy Getin Noble Banku honorowymi dawcami krwi i szpiku

20 i 21 października br. odbyła się druga edycja Getin Crew – cyklicznej akcji honorowego krwiodawstwa organizowanej przez Getin Noble Bank, połączonej z rejestracją potencjalnych dawców szpiku. W trzech centralach Banku, zlokalizowanych w Katowicach, Wrocławiu oraz Warszawie stanęły specjalistyczne ambulanse, w których ochotnicy mogli oddać krew. W inicjatywie chęć udziału zgłosiło 170 pracowników Getin Noble Banku. Projekt jest realizowany we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

 

Celem projektu Getin Crew, którego inauguracja odbyła się w lipcu br., jest wsparcie idei honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie odbywa się cyklicznie i jest jednym z elementów programu zaangażowania społecznego realizowanego przez Getin Noble Bank. Październikowa odsłona akcji, połączona z rejestracją dawców szpiku przeprowadzona została w Katowicach, Wrocławiu i Warszawie. Przed oddaniem krwi wszyscy ochotnicy przeszli obowiązkowe badania lekarskie oraz wypełnili ankiety dotyczące stanu zdrowia. Dzięki niesłabnącemu zaangażowaniu pracowników Getin Noble Banku, podczas dwóch pierwszych edycji projektu udało się zebrać łącznie prawie 100 litrów krwi. Zarejestrowano także blisko 60 chętnych jako potencjalnych dawców szpiku.

 

Wielu z naszych pracowników to osoby, które chętnie angażują się w projekty społeczne i charytatywne. Postanowiliśmy więc po raz kolejny połączyć siły, aby wspólnie wesprzeć szczytny cel. Zapotrzebowanie na zbiórki krwi nie słabnie, podobnie jak potrzeba oddawania szpiku, więc każda tego typu inicjatywa jest na wagę złota i może pomóc wielu potrzebującym. Zaangażowanie tak dużej liczby naszych pracowników pokazuje, że idea honorowego krwiodawstwa i rejestrowania się w bazie dawców szpiku jest im bliska, a korzyści wynikające ze wspólnej zbiórki nie do przecenienia – mówi Wojciech Sury, Dyrektor Biura Public Relations, Getin Noble Bank.

 

Getin Crew to kolejna cykliczna inicjatywa pracownicza realizowana przez Getin Noble Bank. We wrześniu odbyła się druga edycja dorocznego charytatywnego Biegu Fair Play, w którym udział wzięło ponad 3500 pracowników oraz przyjaciół Banku w Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. Celem tegorocznej odsłony wydarzenia było zebranie środków na rehabilitację i proces leczenia dwójki dzieci pracowniczek firmy. Wysoka frekwencja i zaangażowanie uczestników obydwu projektów zapewniły im stałe miejsce w kalendarzu inicjatyw społecznych Banku.