Poszukiwany PiersiBadacz… wszystkich Polek!

Fot. Kampania „Rak. To się leczy!”

„Piękny biust to zdrowy biust” i po raz kolejny przypomina o tym kampania „Rak. To się leczy!”, w ramach której w ubiegłym roku powstała bezpłatna aplikacja do samobadania piersi PiersiBadacze. W tym roku aplikacja wzbogacona została nie tylko o nowe funkcje i nowych bohaterów – Rafała Brzozowskiego i Tomasza Ciachorowskiego. Rusza też konkurs na nowych PiersiBadaczy, którzy mogą wygrać udział w aplikacji u boku gwiazd oraz atrakcyjne nagrody.

Duża popularność aplikacji PiersiBadacze sprawiła, że organizatorzy kampanii, we współpracy z ING Życie, postanowili stworzyć jej nowszą, jeszcze bardziej użyteczną wersję, oraz poszerzyć grono przystojnych „instruktorów” samobadania. Stąd konkurs-casting na nowych PiersiBadaczy, którzy zostaną włączeni do aplikacji już jesienią.

Pokaż swój dar przekonywania!

PiersiBadaczem może zostać każdy mężczyzna, który używając swojego wdzięku, z pomysłem i humorem przekona organizatorów akcji oraz internautów, że to właśnie on będzie najlepszym PiersiBadaczem, czyli instruktorem samobadania piersi, i jej najlepszym ambasadorem. Wystarczy wziąć udział w jednym z plażowych castingów organizowanych na Półwyspie Helskim (2-5 sierpnia br.) lub wysłać krótki filmik przez internet. Konkurs trwa od 1 do 21 sierpnia.

– W konkursie planujemy wyłonić dwóch zwycięzców, z którymi nagramy film instruktażowy – podobny do tego, jaki nagrały nasze gwiazdy – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!” – Do aplikacji trafią już jesienią. Dodatkowo otrzymają atrakcyjne nagrody – iPada i profesjonalną sesję zdjęciową – dodaje.

Zanim nastąpi wybór, najlepsze filmy wyselekcjonowane przez Jury zostaną poddane głosowaniu internautów, którzy wybiorą jednego faworyta, a Jury – drugiego (23-29 sierpnia). Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 sierpnia br. Szczegóły konkursu oraz jego przebieg można śledzić na stronie www.piersibadacze.pl. Konkurs będzie promowany w telewizji oraz internecie.

Spotkajmy się na plaży!

Już od 2 sierpnia na Półwyspie Helskim odbędą się  4 castingi:

–         2-3 sierpnia – Władysławowo; wejście nr 1

–         4 sierpnia – Chałupy; wejście nr 18

–         5 sierpnia – Karwia; wejście nr 45.

Wystarczy znaleźć biało-pomarańczową strefę PiersiBadaczy, w której ekipa filmowa będzie czekać na chętnych od godz. 10:00 do 17:00.

–         Okres wakacyjny i plażowanie to naturalne miejsce odpoczynku i zabawy. Dlaczego nie wykorzystać go w słusznej sprawie? Samobadanie piersi to naprawdę prosty i dostępny dla każdej kobiety sposób na wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych. Polki wciąż zgłaszają się do lekarzy w zaawansowanym stadium choroby, dlatego nie ustajemy we wspieraniu akcji, który mogą poprawić tę sytuację – mówi Marta Maszewska–Danielewicz, Dyrektor Zespołu Komunikacji z Klientem ING Życie. – Sama aplikacja PiersiBadacze to narzędzie stworzone dla kobiet.  My jednak chcieliśmy zaangażować w tę  akcję również mężczyzn. W dużej mierze to oni mają wpływ na swoje kobiety i powinni zadbać o ich zdrowie – podkreśla.

 

Warto dodać, że w czasie wakacji – w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”- firma drugi rok z rzędu organizuje bezpłatne badania mammograficzne podczas trasy „Złote Przeboje na Wakacjach”.

Co nowego w aplikacji?

Nowa wersja aplikacji na smarftony dostępna jest dla systemów Android oraz iOs. Pomaga ona kobietom określić m.in. optymalny czas na samobadanie piersi oraz ustawić przypomnienie w wybranym przez użytkowniczkę dniu cyklu. Wystarczy, że w MOIM PROFILU wpisze się długość cyklu i datę ostatniej miesiączki oraz wskaże znanego Polaka, który  przypomni o samobadaniu. A jest w czym wybierać! Tym bardziej, że do grona dotychczasowych instruktorów dołączył aktor Tomasz Ciachorowski oraz piosenkarz Rafał Brzozowski. Ale PiersiBadacze to także możliwość kontrolowania swojej wagi i współczynnika BMI, co sprawdza się w zakładce MONITORUJ WAGĘ. W aplikacji można też znaleźć zbiór informacji i zasad związanych z profilaktyką nowotworów – wystarczy wybrać  swoją grupę wiekową, by przypomnieć sobie, jakie badania i z jaką częstotliwością są zalecane kobietom w naszej grupie wiekowej (KALENDARZ ZDROWIA).