Poradnik Merrell na wakacyjny hiking

Fot. Merrell

Wysoka temperatura i słońce zachęcają do ucieczki od miejskiego zgiełku. Nie trzeba ruszać daleko – nawet w mieście i jego okolicach znajdziemy lasy i parki narodowe, w których można odbyć atrakcyjne wędrówki na łonie natury. W tym krótkim poradniku Merrell doradzi jak przygotować się do letniego hikingu i uniknąć zagrożeń, które niesie zmienna letnia pogoda.

Strój

Planując letnie wędrówki, najlepiej wybrać ubranie z lekkich i oddychających materiałów, które nie będą ograniczać ruchów. Szykując się do więcej niż jednej wyprawy w sezonie warto zaopatrzyć się  w kilka profesjonalnych elementów garderoby. Doskonałym rozwiązaniem w terenie są spodnie z odpinanymi nogawkami – pozwolą dokonać błyskawicznej zmiany stroju zależnie od pogody. Na tę okoliczność w plecaku nie może zabraknąć przeciwdeszczowej kurtki. Warto też pomyśleć o dobrych skarpetkach, które pozwolą uniknąć odparzeń.

123831_Yakota_Bluff_Ventilator_279_z 124112_Sandspur_Convertible_199_z

Buty

Wygodne buty, tak jak ubranie, to podstawa udanej wędrówki – lekkie i wykonane z odpowiednich materiałów pozwolą stopom oddychać, uniknąć otarć i odparzeń. Podczas spacerowania w nizinnym terenie, gdzie nie ma dużo piachu, zakryte buty można zastąpić outdoorowymi sandałami.

Woda i prowiant

Podczas ciepłych dni należy pamiętać o nawadnianiu organizmu. W trasie nie można też zapominać o prowiancie. Szczególnie słone przekąski pomogą zachować wodę w organizmie. Ciekawym pomysłem jest zabranie w trasę napełnionej wodą butelki z dyfuzorem. Spryskanie twarzy i rąk ochłodzi organizm oraz zapobiegnie przegrzaniu. Konieczne jest nakrycie głowy oraz wodoodporny krem z filtrem o wysokim faktorze, który uchroni przed bolesnymi poparzeniami słonecznymi.

Plecak i wyposażenie

Na jednodniowy hiking plecak nie powinien być zbyt duży i ciężki, aby nie spowalniać marszu. Oprócz wcześniej wymienionego wyposażenia, nie może w nim zabraknąć apteczki, dobrej mapy terenu, latarki.