Polskie wybrzeże kusi drobnych inwestorów

Choć lato powoli dobiega końca, to kolejny wakacyjny sezon pokazuje, że inwestycje w nadmorskie nieruchomości mogą przynieść konkretne zyski. Popularność wczasów nad Bałtykiem rośnie, a wraz z nią zapotrzebowanie na nadmorskie nieruchomości. Może to zatem właściwy moment by zakupić apartament pod wynajem bądź samemu czerpać z uroków nadbałtyckich plaż?

Apartamenty nad polskim morzem wielu traktuje jako lokatę kapitału, możliwość dodatkowego zarobku czy wreszcie własny kont nad Bałtykiem. Powodów boomu na nadmorskie nieruchomości jest wiele. Tyle samo pewnie co korzyści z ich posiadania.

Dlaczego urlop nad Bałtykiem?

Do polskiego morza mamy najzwyczajniej sentyment. Jeździmy w tym kierunku na wczasy od lat, a jak pokazują dane statystyczne GUS liczba udzielonych noclegów w nadmorskich miejscowościach z roku na rok wzrasta. Nie dotyczy to tylko turystów z Polski. Bez wątpienia do wzrostu popularności polskiego wybrzeża przyczyniła się również sytuacja polityczna w Europie oraz popularnych wśród polskich turystów destynacjach jak Egipt, Tunezja czy Turcja. Nad polskim morzem jest po prostu bezpiecznie. Nie bez znaczenia jest również odległość. Nad Bałtyk mamy blisko, zwłaszcza że w ostatnich latach poprawie uległa sieć dróg ekspresowych i autostrad. W związku z tym czas dojazdu z wielu odległych zakątków Polski się skrócił. Przykładem może być droga ekspresowa S3, którą w letnim sezonie wybiera rzesza turystów z województw śląskiego, dolnośląskiego czy lubuskiego by spędzić wczasy na pomorzu zachodnim.

Zalety posiadania nadmorskiej nieruchomości.

Popularność wczasów nad Bałtykiem sprawia, że coraz trudniej znaleźć jest miejsce noclegowe w szczycie sezonu. Choć liczba hoteli i prywatnych kwater wzrasta to i tak jest ona mniejsza niż zapotrzebowanie na nią. W związku z czym nadal jest popyt na nowe miejsca noclegowe. To doskonała nisza dla osób, które chciałby uczynić z najmu swojej nieruchomości źródło dodatkowego dochodu. –  Tylko w wysokim sezonie kiedy obłożenie apartamentu  jest praktycznie pewne, z wynajmu lokalu dla czterech osób można uzyskać minimum 400zł dziennie. Zakładając najmniej optymistyczny wariant, że apartament wynajmujemy tylko przez 60 dni w roku, nasz przychód z takiej nieruchomości wynosi 24 tys. zł. Może być on dużo wyższy, ale to już zależy od kilku czynników. Wśród nich jest obłożenie, standard wykończenia czy warunki pogodowe. – mówi Monika Golec z firmy Budnex, która buduje nadmorskie apartamenty – Tylko przy dwumiesięcznym wynajmie w sezonie, apartament zarobi tyle co mieszkanie wynajmowane w mieście przez rok. Każdy dodatkowy dzień wynajmu poza sezonem to dodatkowy zysk, którego w mieście już nie uzyskamy. Warto też pamiętać, że takie apartamenty są zwykle w pełni obłożone również podczas świąt i długich weekendów, co stanowi dodatkowy zysk dla właściciela, a zakupione inwestycyjnie mieszkanie spłaca się szybciej.  Ponadto posiadacz takiej nieruchomości ma nieograniczony dostęp do korzystania z ze swojego lokalu w pozostałych terminach – dodaje.  Tu mamy kolejną zaletę nieruchomości nad morzem. To od nas zależy czy chcemy czerpać zyski z najmu czy mieć ją na własny użytek. Jakby na to nie spojrzeć, korzyści jest wiele.

Jak zatem wybrać właściwą nieruchomość?

Inwestując nad morzem najwygodniej wybrać nieruchomość z rynku pierwotnego. Decydując się na zakup apartamentu nie musimy się już martwić o bezpieczeństwo tej nieruchomości, czy utrzymanie terenu wokół.  Warto poszukać sprawdzonej lokalizacji i doświadczonego dewelopera, który ma już w swoim dorobku takie realizacje. – Pod marką Porta Mare realizujemy kilka inwestycji deweloperskich w Dziwnówku i Kołobrzegu. Tylko w Dziwnówku wybudowaliśmy już przeszło 400 apartamentów. W tej lokalizacji klienci mogą wybierać pomiędzy kameralnymi budynkami wielorodzinnymi w inwestycji Słoneczne Tarasy, gdzie znajdują się apartamenty 2 i 3 pokojowe, a położoną tuż przy plaży, luksusową inwestycją Porta Mare WELLNESS & SPA, w której znajdą się basen, restauracja czy centrum fitness – mówi Monika Golec z firmy Budnex – Bez względu na wybór nieruchomości, klient może powierzyć nam swój apartament w zarządzanie. To optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą wynajmować lokal nie będąc na miejscu – dodaje. Decydując się na zakup nieruchomości nad morzem warto inwestować w popularnych wśród letników lokalizacjach. Korzystniej wpłynie to na wynik finansowy naszej inwestycji. Nie bez znaczenie dla turystów są też lokalne atrakcje, walory przyrodnicze i dogodny dojazd do wczasowej miejscowości.

Wynajem nadmorskich nieruchomości to dobra alternatywa dla ulokowania kapitału i czerpnia z niego zysku na wyższym poziomie niż oferują to lokaty bankowe. Co ważne ceny takich nieruchomości są stabilne, a statystyki pokazują, że zainteresowanie wczasami nad polskim morzem z roku na rok rośnie.