Polska rewolucja w bagażnikach

W samochodach osobowych wielkość bagażnika często nie spełnia oczekiwań kierowców. Litraż nie idzie w parze z faktyczną możliwością zagospodarowania bagażnika, na którą wpływa również jego kształt. W efekcie wielu kierowców decyduje się na dokupienie przestrzeni bagażowej w postaci boksów dachowych lub haków. Małopolscy przedsiębiorcy mają alternatywę.

Rosnące wymagania kierowców dotyczą nie tylko wielkości pojazdu, ale również bagażnika, od którego oczekuje się aby pomieścił zarówno walizki na wyjazd jak i zakupy. Podawany przez producentów samochodów litraż bagażników nie pokrywa się z ich rzeczywistą pojemnością. Wyniki porównań przeprowadzonych przez magazyn Auto Bild we współpracy z ekspertami międzynarodowej organizacji TÜV Süd wykazały, że żaden z 20 badanych modeli samochodów nie miał pojemności bagażnika zgodnej z katalogową, a różnice kształtowały się między -5 a -234 litrów.

Pomijając przekłamania producentów, część kierowców ma poczucie niewykorzystanej przestrzeni bagażnika wynikające z jego nieregularnych kształtów jak również asymetrii tylnego fotela. W odpowiedzi na problemy współczesnych kierowców małopolscy przedsiębiorcy wprowadzają na rynek torby do samochodów osobowych – rozwiązanie umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni bagażnika niemal każdego modelu samochodu. Torby sprzedawane są w zestawach dopasowanych rozmiarem do bagażnika danego auta, uwzględniając zróżnicowanie litrażu w obrębie serii i rocznika. Dla przykładu inne zestawy znajdą zastosowanie w sedanie z automatycznie zamykaną klapą bagażnika, a jeszcze inne w modelach kombi.

Jako kierowcy sami borykaliśmy się z problemem niewykorzystanej powierzchni w naszych samochodach, dlatego postanowiliśmy zaprojektować torby, które go rozwiążą. Wierzymy, że widoczne na pierwszy rzut oka funkcjonalności, doceni każdy dbający o auto kierowca. Torby stanowią uniwersalny męski gadżet podkreślający indywidualny styl samochodu, pozwalający uporządkować przestrzeń w aucie i zachować w nim upragniony porządek, a przede wszystkim łatwo, szybko i estetycznie się zapakować – mówi Mirosław Huczek z torbysamochodowe.pl.

Torby zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wypełnić maksymalnie powierzchnię bagażnika, w tym asymetrie, i wgłębienia boczne. W każdym, indywidualnie dobranym modułowym zestawie, znajdują się 2 typy toreb o różnych litrażach – ich ilość zależna jest od modelu samochodu. Torby posiadają szereg innych zastosowań – dzięki teleskopowej rączce (torba podróżna, asymetryczna) sprawdzą się także poza samochodem podczas dalszych podróżny oraz dzięki paskowi do noszenia na ramieniu (torba sportowa) –  jako bagaż podręczny lub torba noclegowa (overnight). Produkt wykonany został z poliestru 1680 D – o właściwościach materiału Cordura, wykończony podszewką poliestrową z uchwytami z pasów samochodowych. Dół toreb sportowych stanowi usztywniona komora na buty lub elementy wymagające osobnego akcesu.

Nasze torby nie tylko umożliwiają sprawne pakowanie ale i bezpieczną podróż – zwiększają komfort jazdy bez obaw o przemieszczające się w bagażniku przedmioty. To produkt wysokiej jakości, dlatego na torby udzielamy 3 letniej gwarancji – mówi Łukasz Stępak, producent.

Torby dostępne są w sprzedaży internetowej na torbysamochodowe.pl. Producentem jest marka Kjust. Koszt zestawu w zależności od modelu samochodu od 649 do 1249 zł.