Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji patronem konkursu Marathon24!

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji została patronem drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”.

Międzynarodowy zespołowy konkurs programistyczny Marathon24, organizowany wspólnie przez CodiLime, Asseco Poland i miasto Gdynia, cieszy się nie tylko ogromną popularnością wśród programistów z najlepszych uniwersytetów na całym świecie, ale również uznaniem wśród najważniejszych polskich instytucji związanych z branżą nowych technologii. W konkurs angażują się także instytucje finansowe takie jak PKO Bank Polski (poprzez działania Fundacji PKO Banku Polskiego) oraz Bank Zachodni WBK.

Do grona partnerów konkursu Marathon24, wśród których są Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i Polska Akademia Nauk, dołączyła także Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji.

Rejestracja do konkursu kończy się 9 października 2014 r., a już zarejestrowanych jest ok. 1100 uczestników z prawie 50 krajów. Wśród nich są m.in. studenci takich uczelni jak MIT, Stanford, University of Waterloo w Kanadzie, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.

Wacław Iszkowski, Prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, powiedział dzisiaj: „Jestem informatykiem i wiele lat uczyłem programowania oraz sam też intensywnie programowałem – stąd oczywistym było udzielenie patronatu konkursowi Marathon24!, tym bardziej, że wszystkie firmy należące do Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji potrzebują i będą potrzebować najlepszych programistów, aby móc profesjonalnie realizować świadczone przez nich usługi teleinformatyczne. Życząc wszystkim uczestnikom konkursu jak najlepszych wyników, będziemy szczególnie dopingować polskich programistów.”

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime dodał: „Bardzo cieszymy się, że Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wspiera organizowany przez CodiLime konkurs programistyczny. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu kolejnej, ważnej dla polskiej informatyki instytucji, Marathon24 stanie się szeroko rozpoznawanym wydarzeniem, które nie tylko daje szansę na wygraną, ale także umożliwia polskim programistom bezpośrednie współzawodnictwo z informatykami z całego świata.”

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.