Podłogi polerowane diamentem

Gres polerowany uważany jest za jeden z najbardziej eleganckich rodzajów płytek ceramicznych. Spośród innych gresów wyróżnia go wyjątkowo gładka, błyszcząca powierzchnia tworząca wrażenie efektownej tafli. Dobrze sprawdzi się w aranżacjach salonów i przestrzennych hallów, ale także optycznie powiększy mniejsze pomieszczenia.

 

 

Gres polerowany to odmiana gresu nieszkliwionego. Jego powierzchnia obrabiana jest w szczególny sposób. Po wypaleniu w piecu płytka jest poddawana wytrawianiu, czyli procesowi usuwania przebarwień, przy pomocy związków kwasowych. Po odpowiednim czasie powierzchnia jest spłukiwana i neutralizowana, a następnie poddawana szlifowaniu w celu uzyskania błyszczącej powierzchni. Gres poleruje się przy pomocy tarczy ze sztucznego diamentu, co pozwala na uzyskanie wyjątkowo gładkiej tafli. Końcowy efekt porównywalny jest z połyskiem polerowanego kamienia naturalnego.

 

Walory estetyczne sprawiają, że gresy polerowane chętnie wybierane są do aranżacji reprezentacyjnych przestrzeni domowych. Na podłodze w dużym salonie stworzą efektowną, błyszczącą taflę. Lśniąca, odbijająca światło powierzchnia powiększy optycznie także mniejsze przestrzenie. W tym celu najlepiej wybierać płytki wielkoformatowe w jasnych, stonowanych odcieniach. Klasyczny beż gresu polerowanego Balleno nada przestrzeni elegancki i dostojny charakter, a jednocześnie sprawi, że salon będzie ciepły i przestronny. Duży format 60×60 lub 50×50 cm wprowadza wrażenie ładu i harmonii. Płytki w obu rozmiarach dostępne są w dwóch wariantach różniących się subtelnym wzorem.

 

Gres polerowany dobrze sprawdza się w salonie, gdzie gładka powierzchnia nie jest narażona na styczność z wodą. Należy bowiem pamiętać, że błyszczące gresy, mimo, że wyjątkowo piękne, potrafią być również śliskie. Aby płytki służyły jak najdłużej, należy je zaimpregnować. Warstwa odpowiednio dobranego preparatu chroni płytki przed zabrudzeniami i nadmierną absorbcją wilgoci, a także ułatwia ich czyszczenie – mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic.