Poczuj moc pilarek spalinowych

Każdy gospodarz ogrodu wie, że cięcie drewna kominkowego, ścinanie drzew czy przycinanie gałęzi to zadanie stworzone dla niego. Każdy też ceni wykorzystanie w pilarkach silnika spalinowego – jego mobilność, moc i wytrzymałość. McCulloch proponuje rozwiązania pilarek bez ograniczeń – dla bezpiecznej i wydajnej pracy w każdych warunkach.

 

Oprócz cierpliwości i motywacji do pracy nic nie pomaga bardziej od rozsądnego planowania. Dlatego przed wyborem pilarki idealnej należy przeanalizować kilka ich walorów, aby później nie dać się zaskoczyć. Potrzebujemy takiej, która przetrwa niejedno cięcie i posłuży nam długie lata. Stawiając na pilarki spalinowe marki McCulloch doceniamy większą moc, łatwość obsługi i mniejsze zużycie paliwa. To jednak nie wszystko.

Siła gwarantowana

Po pierwsze zwróćmy uwagę na konstrukcję  i funkcje ergonomiczne. Ilość godzin, które spędzimy pracując  pilarką, niski poziom drgań i wyważony korpus maszyny, to największe zalety odpowiadające za bezpieczeństwo. Ergonomia jest równie ważna co mały ciężar. Zawodowi drwale do wycinki lasów często stosują maszyny przekraczające wagę 6 kg. My możemy skupić się na wydajności ujętej w lżejszym urządzeniu.

Kolejny ważny parametr to długość prowadnicy. Warto przemyśleć, do czego najczęściej będziemy jej używać. Do prac przy domu McCulloch proponuje optymalną długość – 15” równoważną 38 cm, którą oferuje model CS 410 ELITE. Dla podejmujących walkę z potężniejszymi materiałami lepsza będzie prowadnica dłuższa, np. 18”. Dzięki takiej długości maszyna zyska na wydajności przy cięciu grubych pni, a jej moc pozwoli zaoszczędzić nam nasze siły – radzi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Wybierając moc pilarki spalinowej zostajemy w przedziale 1,3 do 2 kW. Taka moc podoła wszystkim pracom w naszym ogrodzie, nawet usuwaniu konsekwencji nagłej katastrofy naturalnej jak burza czy silny wiatr. Nie bez znaczenia w takich sytuacjach jest także mobilność pilarek spalinowych – możemy zabrać ją wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna, bez martwienia się o dostęp do energii. Kiedy my nie będziemy jeszcze gotowi – nasze maszyny będą zawsze na nas czekać. McCulloch stosuje system Oxypower, dzięki któremu większa moc to także mniejsze zużycie paliwa i emisja zanieczyszczeń.

Na komfort pracy wpływa wiele innych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy doborze pilarki idealnej. Zespolona dźwignia ssania i zapłonu redukuje ryzyko zalania silnika i ułatwia uruchomienie, a wskaźnik poziomu paliwa pozwoli na ciągłą kontrolę jego stanu. Obecność gniazda klucza uniwersalnego pozwala na posiadanie klucza zawsze pod ręką. Ciekawym rozwiązaniem jest także znacznik kierunku obalania drzewa oraz CCS, czyli system wstępnego oczyszczania powietrza, który zmniejszając poziom zabrudzenia filtra, przedłuża żywotność naszego łańcuchowego pomocnika.

 

Precyzyjne cięcie

Technologia pilarek spalinowych McCulloch niweluje ryzyko i zabezpiecza użytkownika, jednak nikt nie zadba o nas lepiej niż my sami. Kiedy zaczniemy pracę nowym sprzętem marki McCulloch, szybko odwdzięczy nam się niezawodnością  i efektywnością pracy – jednak zawsze należy być ostrożnym. Zanim podejmiemy pracę urządzeniem należy przeczytać instrukcję obsługi, a szybko dojdziemy do wprawy. Nasze pilarki podziękują nam też za regularne przeglądy techniczne. Powinniśmy sprawdzać ich czystość i stan podstawowych części. Elementem bez którego nie powinniśmy zbliżać się do maszyny jest ubiór ochronny. Spodnie z ochroną przed przecięciem, kask z osłoną na oczy, ochronniki słuchu, specjalne buty i rękawice to absolutne minimum w pracy każdą pilarką. Gwarantuje bezpieczeństwo i dodaje pewności – podkreśla Jerzy Banaszczyk.