Plastikiem za meble

Dziś czas odgrywa znaczącą rolę, dlatego firmy, przedsiębiorcy oraz konsumenci stale poszukują metod jak go efektywnie wykorzystać. Jednym z takich sposobów jest wprowadzenie płatności bezgotówkowych w punktach sprzedaży. Mebel RUST, firma działająca w branży meblarskiej, umożliwiła właśnie klientom płatności kartą w swoich salonach. 

Mebel RUST to sieć salonów meblowych obejmująca 11 salonów firmowych oraz salony partnerskie na terenie całej Polski. Firma nie skupia się wyłącznie na sprzedaży mebli, ale również na kompleksowej pomocy klientom w doborze takiego wystroju, który będzie pasował do ich charakteru oraz stylu życia. Dobór materiałów i detali ma bowiem duży wpływ na funkcjonalność pomieszczenia. Firma Mebel RUST zapewnia fachową obsługę, stosuje nowoczesne metody produkcji i jest nastawiona na spełnianie potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Wygoda dzięki terminalom

Dotychczas płatności w salonach realizowane były głównie za pomocą przelewów bankowych. Jednak Polacy coraz częściej doceniają wygodę, jaką dają płatności kartą. Według raportu NBP na temat zwyczajów płatniczych Polaków, 91-93% osób w wieku od 18 do 44 lat posiadających konto osobiste/ROR ma kartę płatniczą. Firma zdecydowała się więc na wprowadzenie we wszystkich 11 salonach płatności bezgotówkowych uznając to za istotną kwestię oraz źródło budowania przewagi konkurencyjnej. Dostawą terminali płatniczych oraz rozliczania płatności zajęła się firma PaySquare SE – międzynarodowy agent rozliczeniowy. Mebel RUST dokonał takiego wyboru ze względu na duże doświadczenie PaySquare, konkurencyjną ofertę oraz indywidualne podejście do klienta. Zainstalowano terminale typu ICT 250. Instalacja sprzętu przebiegła pomyślnie, a zespół sprzedawców został sprawnie i szybko przeszkolony.

Chcieliśmy mieć możliwość zainstalowania testowego terminalu, żeby sprawdzić czy działa on bez zarzutu. Firma PaySquare zapewniła nam tę opcję. Na ostateczną decyzję miały również wpływ oferowane przez dostawcę korzyści takie jak: niezawodny terminal, przejrzyste rozliczenia oraz szybki przepływ środków pieniężnych. Nie bez znaczenia była także atrakcyjna oferta cenowa” – mówi Aleksandra Polewczyk z Mebel RUST.

Małe zmiany, duże korzyści

Zainstalowanie terminali płatniczych w salonach Mebel RUST to zmiana zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Płatności bezgotówkowe są już standardem na rynku, dlatego też pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy po wdrożeniu tej formy płatności. Z kolei firmie, zapewnienie komfortowej metody płatności, pozwala na jeszcze pełniejszą realizację celów w obszarze obsługi klienta.

„To był właściwy krok. Zainstalowanie terminali w naszych salonach wpłynęło pozytywnie na zadowolenie klientów. Już wcześniej otrzymywaliśmy sygnały od pracowników, że klienci pytają o tę metodę płatności i teraz widzimy, że jest to znaczne ułatwienie zarówno dla klientów, jak i dla pracowników” – dodaje Aleksandra Polewczyk.

Coraz więcej przedsiębiorców przekonuje się, że wprowadzenie płatności bezgotówkowych, to duża korzyść dla biznesu. Komfort dla klientów, a przede wszystkim znaczna oszczędność czasu. Jest to szczególnie ważne w branżach, gdzie szybkość obsługi może stanowić o przewadze konkurencyjnej. Przeważnie, tak jak w przypadku Mebel RUST, modernizacja i wprowadzenie zmian spotka się z pozytywnym odbiorem zarówno ze strony pracowników, jak i klientów.