Pierwszy w historii teledysk z wokalistą w egzoszkielecie

Tomek „Kowal” Kowalski zwycięzca IV edycji Must be the Music sprostał kolejnemu wyzwaniu – jako pierwszy człowiek nagrał teledysk w egzoszkielecie! Klip do piosenki ”Na końcu drogi” zapowiada jego solową płytę, która ukaże się za kilka miesięcy.

Od kilku miesięcy Tomek „Kowal” Kowalski uczestniczy w intensywnym programie rehabilitacji prowadzonym przez Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) współpracującym z ERGO Hestią – ubezpieczycielem sprawcy wypadku, w którym Tomek został poszkodowany. Dzięki swojej determinacji oraz zastosowaniu nowoczesnych metod rehabilitacyjnych takich jak min. terapia w egzoszkielecie, w niewiele ponad rok od wypadku powraca do sprawności fizycznej oraz do śpiewania – swojej życiowej pasji.

Pod koniec lipca tego roku „Kowal” zaśpiewał dla swoich fanów na największym festiwalu w Polsce ”Przystanek Woodstock”. Kolejnym krokiem było nagranie teledysku do piosenki „Na końcu drogi” zapowiadającej solową płytę Tomka, która ukaże się w pierwszych miesiącach 2016 roku. Podczas nagrania Tomek dał z siebie wszystko i przy wsparciu fizjoterapeutów CPOP przygotował materiał nawiązujący do jego osobistej historii. Zdjęcia do teledysku zrealizowano we Wrocławiu i w Trzebnicy, niedaleko miejsca, w którym wydarzył się jego wypadek w czerwcu 2014 roku.

Już teraz w serwisie YouTube można zobaczyć materiał making of z prac nad teledyskiem. Premiera teledysku zaplanowana jest na 5 listopada (czwartek) w serwisach YouTube, Muzyka.Onet, FB Must Be The Music, RMF.FM, RMFon.

Kiedy ponad rok temu Tomek Kowalski, wokalista i zwycięzca programu Must be the Music, uległ poważnemu wypadkowi, niewiele osób dawało mu szansę na powrót do normalnego życia. Przez kilka tygodni leżał w śpiączce. Doznał poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego i jest sparaliżowany od pasa w dół. Tomek od samego początku był bardzo mocno zdeterminowany, żeby odzyskać sprawność. Marzył o powrocie na scenę i grze w piłkę z synem, dlatego kiedy dostał propozycję rehabilitacji w Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym (CPOP) współpracującym z ERGO Hestią, nie zastanawiał się długo nad jej przyjęciem.

Dziś Tomek jest uznawany za jednego z ambasadorów rehabilitacji w Polsce – swoje postępy w powrocie do sprawności od kilku miesięcy dokumentuje na blogu www.mamwyzwanie.pl, mobilizując do działania innych poszkodowanych.

Od tego roku podopieczni CPOP mają do dyspozycji jedno z najnowocześniejszych urządzeń rehabilitacyjnych – egzoszkielet EKSO. Dzięki temu sprzętowi poszkodowani w wypadkach mają szansę na jeszcze skuteczniejszą rehabilitację i nadzieję na szybszy powrót do zdrowia. Egzoszkielet służy przede wszystkim osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym. Pacjenci mogą na nim ćwiczyć w oczekiwaniu na moment, w którym możliwe będzie zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa. Sprzęt pomaga też psychicznie. Osoby z urazami rdzenia to często pacjenci, którzy stracili władzę w nogach z dnia na dzień. Jeszcze chwilę wcześniej byli sprawni fizycznie, teraz mierzą się z dużą niepełnosprawnością. Jeśli choć na chwilę mogą przebywać w ruchu i w pionie – powraca im nadzieja.