Pierwsza pomoc z GOPR i WOPR

W najbliższy czwartek, 31 lipca od godziny 14.00 do godzin wieczornych, gośćmi Stacji Mercedes będą: Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Celem spotkania jest promowanie bezpiecznego wypoczynku. W ramach wydarzenia wszyscy odwiedzający Stację Mercedes będą mogli przejść szkolenia z pierwszej pomocy oraz dowiedzą się, jak dobrze przygotować się na bezpieczny, wakacyjny wyjazd.

 

Często zdarza się, że w naszym towarzystwie ktoś doznaje urazu. Wiele osób przeżywa w takiej sytuacji dylemat. Chcielibyśmy działać, ale nie zawsze wiemy, jak udzielić profesjonalnie pierwszej pomocy, tak, by nie zaszkodzić poszkodowanemu. Nigdy nie wiemy, kiedy umiejętności z zakresu pierwszej pomocy okażą się przydatne, dlatego Stacja Mercedes zaprasza na Dzień Pierwszej Pomocy z GOPR i WOPR. Podczas wydarzenia ratownicy z organizacji będą służyć radą i przeprowadzą profesjonalne szkolenia. Czasami to od naszych kompetencji w kwestii udzielenia pomocy może zależeć czyjeś zdrowie, bądź w ekstremalnych sytuacjach – nawet życie. Jak mądrze działać, gdy ktoś na naszych oczach potrzebuje pomocy medycznej? Między innymi tego dowiemy się od ekspertów w najbliższy czwartek w Stacji Mercedes.

 

Na miejscu będą dostępne fantomy, na których, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, będzie można przećwiczyć działania ratownicze dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zespół z GOPR-u opowie również o tym, co powinniśmy zabrać na wycieczkę w góry, czego się spodziewać i jak się zachowywać w ekstremalnych sytuacjach. Dla najmłodszych przygotowane będą: niesamowita atrakcja – ścianka wspinaczkowa oraz liczne konkursy i zagadki. Edukacja poprzez zabawę z pewnością pomoże dzieciom utrwalić wszystkie niezbędne wiadomości.

 

Na fanów wypoczynku na plaży będą czekali ratownicy WOPR-u. Specjaliści udzielą praktycznych porad odnośnie bezpiecznego spędzania czasu z dziećmi nad wodą, poinstruują, jak szybko i poprawnie założyć kamizelkę ratunkową oraz dostarczą niezbędnych informacji w kwestii zachowania się na wodzie. Czy każdy wie, jak są oznaczone strefy pływackie
na morzu? Jaka musi być temperatura wody, aby móc się w niej kąpać? Między innymi tego dowiemy się od ekspertów.

 

Na Dzień Pierwszej Pomocy z GOPR i WOPR zapraszamy wszystkich, którym kwestie bezpieczeństwa nie są obojętne – chcieliby potrafić udzielić profesjonalnej pomocy, kiedy znajdą się w sytuacji, gdy to od nich będzie zależało czyjeś życie.