PiersiBadacze na warszawskiej plaży!

Fot. Kampania „Rak. To się leczy!”

Przyjdź na plażowy casting w Warszawie, zostań „PiersiBadaczem” wszystkich Polek i wygraj atrakcyjne nagrody! Akcja organizowana jest w ramach kampanii „Rak. To się leczy!”.

 

Czy przystojni, czarujący mężczyźni mogą wpłynąć na kobiety, by zadbały o zdrowie swoich piersi? Okazuje się, że tak, co pokazała pierwsza edycja aplikacji PiersiBadacze, stworzona w 2013 roku przez organizatorów kampanii „Rak. To się leczy!” i ING Życie. Duża popularność aplikacji sprawiła, że postanowili stworzyć jej nowszą, jeszcze bardziej użyteczną wersję, oraz poszerzyć grono przystojnych „instruktorów” samobadania. Obok gwiazd, wśród których znalazł się m.in. piosenkarz Rafał Brzozowski, aktor Tomasz Ciachorowski czy sportowiec Przemysław Saleta, bohaterem aplikacji może zostać zwycięzca konkursu „Zostań PiersiBadaczem!”.

Wystarczy zgłosić się 9 sierpnia br. do plażowego studia i nagrać krótki film, w którym używając wdzięku, pomysłu i humoru kandydat przekona organizatorów akcji, że to właśnie on będzie najlepszym instruktorem samobadania, czyli najlepszym PiersiBadaczem i ambasadorem aplikacji.

W Warszawie akcja odbędzie się na plaży przy Temacie Rzeka, która wyróżniona została  przez National Geographic jako jedna z ładniejszych plaż miejskich w Europie.

W ubiegły weekend castingi realizowane były na Półwyspie Helskim.

Casting w Warszawie:

Miejsce: Temat Rzeka, plaża przy Moście Poniatowskiego

Czas: 9 sierpnia 2014 r. (sobota), studio działa w godz. 10:00-13:00 i 14:00-17:00.

 

 

 

 

Drugim sposobem na udział w konkursie jest nagranie własnego filmiku i przesłanie go drogą elektroniczną. Konkurs trwa do 21 sierpnia, a będzie można go śledzić na stronie www.piersibadacze.pl.

– W konkursie planujemy wyłonić dwóch zwycięzców, z którymi nagramy film instruktażowy – podobny do tego, jaki nagrały nasze gwiazdy – mówi Alicja Zakrzewska, rzecznik prasowy kampanii „Rak. To się leczy!”Do aplikacji trafią już jesienią. Dodatkowo otrzymają atrakcyjne nagrody – iPada i profesjonalną sesję zdjęciową – dodaje.

Zanim nastąpi wybór, najlepsze filmy wyselekcjonowane przez Jury zostaną poddane głosowaniu internautów, którzy wybiorą jednego faworyta, a Jury – drugiego (23-29 sierpnia). Ogłoszenie wyników zaplanowano na 30 sierpnia br.

– Okres wakacyjny i plażowanie to naturalne miejsce odpoczynku i zabawy. Dlaczego nie wykorzystać go w słusznej sprawie? Samobadanie piersi to naprawdę prosty i dostępny dla każdej kobiety sposób na wykrycie ewentualnych zmian nowotworowych. Polki wciąż zgłaszają się do lekarzy w zaawansowanym stadium choroby, dlatego nie ustajemy we wspieraniu akcji, który mogą poprawić tę sytuację – mówi Marta Maszewska–Danielewicz, Dyrektor Zespołu Komunikacji z Klientem ING Życie. – Sama aplikacja PiersiBadacze to narzędzie stworzone dla kobiet.  My jednak chcieliśmy zaangażować w tę  akcję również mężczyzn. W dużej mierze to oni mają wpływ na swoje kobiety i powinni zadbać o ich zdrowie – podkreśla.

 

Co nowego w aplikacji „PiersiBadacze”?

Nowa wersja aplikacji na smarftony dostępna jest dla systemów Android oraz iOs. Pomaga ona kobietom określić m.in. optymalny czas na samobadanie piersi oraz ustawić przypomnienie w wybranym przez użytkowniczkę dniu cyklu. Wystarczy, że w MOIM PROFILU wpisze się długość cyklu i datę ostatniej miesiączki oraz wskaże znanego Polaka, który  przypomni o samobadaniu. A jest w czym wybierać! Tym bardziej, że do grona

 

 

dotychczasowych instruktorów dołączył aktor Tomasz Ciachorowski oraz piosenkarz Rafał Brzozowski. Ale PiersiBadacze to także możliwość kontrolowania swojej wagi i współczynnika BMI, co sprawdza się w zakładce MONITORUJ WAGĘ. W aplikacji można też znaleźć zbiór informacji i zasad związanych z profilaktyką nowotworów – wystarczy wybrać  swoją grupę wiekową, by przypomnieć sobie, jakie badania i z jaką częstotliwością są zalecane kobietom w naszej grupie wiekowej (KALENDARZ ZDROWIA).