Piękna sztuka podarunku

Wraz z końcem listopada rozpoczyna się gorączka świątecznych zakupów. Kiedy dzieci piszą listy do Św. Mikołaja, dorośli coraz częściej tworzą spis wymarzonych prezentów i wysyłają go do bliskich przez internet. Dzięki coraz większej popularności tego trendu marzenia o idealnym prezencie pod choinkę mają większe szanse się spełnić.

 

Chyba każdy obdarowany lubi tę chwilę zaskoczenia, kiedy rozpakowuje otrzymany właśnie prezent. I zapewne każdemu zdarzało się ukryć zawód z nietrafionego upominku, aby nie sprawić przykrości najbliższym. Ten drugi przypadek był impulsem dla stworzenia prostego rozwiązania, jakim jest lista życzeń. Spopularyzowane przez młode pary listy ślubnych prezentów stopniowo znajdują zastosowanie także przy innych okazjach. Wybieramy odzież i akcesoria w odpowiadających nam kompletach, upragnione lektury czy potrzebne elementy wyposażenia mieszkania, upatrzone w magazynie wnętrzarskim. Elektroniczne zestawienia prezentów stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Powstają serwisy, które oferują użytkownikom możliwość tworzenia list. Opcję zredagowania spisu wymarzonych artykułów wprowadza coraz więcej sklepów internetowych.

Tak, jak coraz więcej osób dokonuje zakupów on-line, tak i coraz częściej społeczeństwo decyzję o zakupie produktu podejmuje przez komputer, ale i mobilnie. Możliwości wykorzystania internetu w codziennym życiu rosną w tempie wykładniczym. Klienci są przyzwyczajeni do otrzymywania szybkiej informacji zwrotnej. Ludzie nabierają również większego zaufania do takiej formy zakupów – ich wartość wzrasta znacząco z roku na rok. Według danych PBI wartość rynku sięgnęła w zeszłym roku ponad 25 mld zł. Dla porównania, w 2009 r. wartość wyniosła niewiele ponad 8 mld zł.

            – Szczególnie wysoki wzrost notują zakupy internetowe dokonywane poprzez urządzenia mobilne. Przeszło 20 proc. użytkowników Gallerystore.pl korzysta z nich oraz czynnie uczestniczy w mediach społecznościowych – ocenia Monika Buczkowska, właścicielka wirtualnej galerii sztuki Gallerystore.pl.

Gallerystore.pl również oddała w ręce użytkowników dedykowaną listę życzeń, dzięki której mogą tworzyć spis ulubionych dzieł sztuki. Przy każdym obrazie dostępnym w galerii widnieje przycisk oznaczony serduszkiem z adnotacją o możliwości dodania go do listy wymarzonych prezentów. Autor listy w każdej chwili może udostępnić ją znajomym poprzez swój profil na Facebooku lub wysłać drogą mailową.

– Lista życzeń, na której pojawiają się wyłącznie dzieła sztuki, to praktyczne rozwiązanie dla osób, które urządzają nowe mieszkanie czy też odświeżają wystrój wnętrza i zmieniają aranżację– tłumaczy Joanna Majchrzak, właścicielka Gallerystore.pl.

Dzieło sztuki kupione w galerii wcale nie musi być równoznaczne z wysoką ceną. Średni koszt obrazu w Gallerystore.pl to ok. 1000 zł, ale bywają też tańsze egzemplarze. Oryginalne grafiki można nabyć już za 200-300 zł.

Lista życzeń jest dogodnym rozwiązaniem nie tylko dla jej autora, ale również dla bliskich. Tym cenniejszym w przypadku sztuki, gdzie najważniejszym czynnikiem jest gust.

Preferencje miłośników sztuki są kwestią niezwykle indywidualną. Piękno sztuki czyli właśnie jej nieskończone zróżnicowanie może stanowić dla kupującego nie lada wyzwanie. Lista życzeń zdejmuje z barków ciężar wyboru – tłumaczy Monika Buczkowska.