Paczkomaty® InPost – umowa z P4D w Wielkiej Brytanii

InPost – operator największej na świecie sieci Paczkomatów® – podpisał porozumienie z P4D, czołowym graczem rynku logistycznego w Wielkiej Brytanii, oferującym zaawansowane usługi kurierskie. Paczkomaty® InPost w znaczącym stopniu zwiększą elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty P4D.

Według najnowszych badań Consumer Futures, organizacji broniącej praw konsumenta, około 39% klientów chcących skorzystać z usług urzędu pocztowego spędza w kolejce 5 minut lub więcej. Dostrzegając tę negatywną tendencję, kurierski potentat P4D zdecydował się na rozszerzenie swojej oferty o rewolucyjne terminale firmy InPost, które umożliwiają wygodne i bardzo szybkie nadawanie i odbieranie przesyłek. Konsumenci będą mogli skorzystać z nowego rozwiązania – 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu – kosztem znacznie mniej komfortowej wizyty w tradycyjnej placówce pocztowej.

„Jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, że podpisaliśmy umowę z InPost, bo w ten sposób możemy zapewnić – zarówno indywidualnym konsumentom, jak i klientom biznesowym – niespotykany dotąd komfort. Jesteśmy pod wrażeniem, z jakim rozmachem Paczkomaty® InPost zdobywają rynek w Wielkiej Brytanii. Sieć terminali konsekwentnie się rozwija, więc partnerstwo z InPost jest dla nas bardzo logiczne – chcemy sprostać wymaganiom coraz bardziej wymagających konsumentów. Dostrzegamy popularność, jaką zyskały Paczkomaty®, więc spodziewamy się, że będą one silnym punktem w naszym portfolio” – mówi Chris Black, dyrektor zarządzający P4D.

„Paczkomaty® InPost zostały zainstalowane w najatrakcyjniejszych lokalizacjach: na stacjach benzynowych, w okolicach dworców, galerii handlowych i mniejszych punktów usługowych w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki temu konsumenci mogą odebrać zamawiany towar niezależnie od pory dnia czy nocy. P4D to marka o wielkiej renomie – świetnie prosperuje na brytyjskim rynku pocztowo-kurierskim, dlatego nie możemy się doczekać chwili, w której jej klienci będą mogli skorzystać z naszej wyjątkowo efektywnej i elastycznej dostawy towarów” – mówi Michelle De Pasquele, dyrektor handlowy InPost UK.

P4D to jeden z kilku oficjalnych operatorów, którzy świadczą międzynarodowe usługi kurierskie za pośrednictwem kluczowych firm z branży, takich jak: TNT, DHL, Yodel, City Link oraz Parcelforce.

Z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował także działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów® na innych rynkach europejskich. Tylko w ostatnim czasie, sfinalizowano strategiczne porozumienie o współpracy z TNT Express Italy oraz wiodącą włoską platformą e-commerce Banzai. Do końca 2015 we Włoszech zostanie uruchomionych aż 1000 Paczkomatów® InPost. Terminale już jesienią pojawią się również we Francji. Będzie to pierwszy etap wdrożenia Paczkomatów® InPost na francuskim rynku. Ofensywa obejmie docelowo większość kraju, w którym stanie łącznie 2500 rewolucyjnych maszyn w ciągu dwóch lat. Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów® InPost zakłada zawieranie istotnych porozumień na każdym ze światowych rynków – we Francji m.in. z partnerem logistycznym Colis-Privé.

Innowacyjne terminale są już dostępne na 21 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów® InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat® modułowy V generacji.

Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl oraz www.p4d.co.uk.