Paczkomaty® InPost we Francji: współpraca z Mercialys

InPost, globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i właściciel największej na świecie sieci PaczkomatówÒ rozpoczął współpracę z Mercialys – spółką odpowiedzialną za zarządzanie najważniejszymi francuskimi centrami handlowymi. Tym samym francuscy konsumenci zyskają możliwość wygodnego odbioru towarów w ramach usługi Village.Services. W pierwszej fazie projektu będzie ona dostępna w gminie Clermont-Ferrand. W najbliższym czasie we Francji uruchomionych zostanie 50 Paczkomatów® InPost, a docelowo – do końca 2016 roku – sieć liczyć będzie aż 2.500 maszyn zlokalizowanych we wszystkich regionach kraju. 

Village.Services to innowacyjne rozwiązanie wprowadzane przez Mercialys w ramach nowej koncepcji biznesowej. Jego celem jest zapewnienie klientom centrum handlowego Nacarat w miejscowości Clermont-Ferrand komfortowego dostępu do najważniejszych codziennych usług w jednej dogodnej lokalizacji.

W projekcie Village.Services istotną rolę pełnić będą Paczkomaty® InPost, które umożliwią konsumentom wygodny odbiór towarów i komfortowe nadawanie przesyłek w trybie 24/7. Pierwszy terminal w ramach usługi udostępniony zostanie na terenie galerii handlowej już 18 listopada.

„Uruchomienie pierwszego Paczkomatu® we współpracy z Mercialys ma znaczenie szczególne – pokazuje bowiem nasze stałe zaangażowanie w rozwój najbardziej komfortowych usług dla klientów m.in. centrów handlowych. Jesteśmy liderem w obszarze automatycznych dostaw za pomocą urządzeń click&collect, a naszą niekwestionowaną pozycję podkreśla fakt, że z naszych rozwiązań korzystają najwięksi gracze z bardzo wielu branż – m.in. rynku detalicznego i sektora logistycznego– mówi Olivier Binet, CEO of InPost France.

We Francji Grupa Integer.pl współpracuje m.in. z operatorem logistycznym Colis-Privé. Ekspansja Paczkomatów® InPost obejmie docelowo większość kraju, w którym stanie łącznie 2.500 maszyn w ciągu dwóch lat. Rewolucyjne terminale w znacznej liczbie pojawią się m.in. w największym francuskim regionie – Île-de-France – w której mieści się np. departament paryski.

Zasięg Paczkomatów® InPost dynamicznie zwiększa się także na innych europejskich rynkach. W Wielkiej Brytanii – dzięki współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra – InPost uruchomił już terminale m.in. na parkingu przy stacji metra Buckhurst Hill oraz na dworcu autobusowym Victoria Station. W wyniku umów partnerskich innowacyjne urządzenia pojawiły się na Wyspach także w sieci supermarketów Morrisons oraz sklepów Toys R Us. Paczkomaty® InPost w znaczącym stopniu zwiększą również elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty czołowych podmiotów rynku logistycznego i sektora e-commerce w Wielkiej Brytanii, takich jak: MetaPack oraz P4D. Dynamicznie przebiega także ekspansja Paczkomatów® InPost we Włoszech i w Hiszpanii.

Urządzenia InPost „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług InPost potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014”.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.