Oszczędności pod kluczem

Polacy cenne przedmioty najczęściej trzymają w domu, co oczywiście niesie ze sobą ryzyko ich utraty w wyniku kradzieży czy zdarzeń losowych, takich jak pożary. Przezorni korzystają natomiast ze skrytek bankowych i tam deponują swoje kosztowności. Niestety po niedawnej fali likwidacji skarbców bankowych skrytka w banku zdaje się być dobrem luksusowym i niedostępnym dla większości.

Przechowywanie dzieł sztuki, złota, kolekcji monet czy biżuterii we własnym mieszkaniu sprawia, że są one łatwym łupem dla włamywacza oraz mogą ulec zniszczeniu. Z roku na rok rosło więc zainteresowanie korzystaniem ze skrytek bankowych. Mimo to, w Polsce coraz więcej banków zamyka swoje skarbce lub czeka na wygaśnięcie umów z klientami ze względu na wysokie koszty utrzymania. Rozwiązaniem tego problemu wydają się prywatne skarbce depozytowe.

W skrytkach klient może umieścić niemal wszystko. Ograniczeniem są oczywiście gabaryty przedmiotów, do których trzeba dobrać odpowiednią wielkość kasetki. Wgląd w jej zawartość ma jedynie najemca lub osoba przez niego upoważniona.

Mieszkańcy obrzeży miast są bardziej narażeni na wizytę niechcianych gości. Ich mieszkania na wiele godzin pozostają puste i są łatwiejszym celem dla włamywaczy. Grupy interwencyjne często pojawiają się na miejscu zdarzenia dopiero po 20-30 minutach. Ten czas wystarczy do kompletnego ograbienia mieszkania, dlatego kosztowności bądź pamiątki rodzinne warto umieścić w bezpiecznym miejscu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Skarbiec77. Najlepsze zabezpieczenia naszego skarbca są tożsame z oferowanymi przez nieliczne skarbce bankowe w Polsce – mówi Łukasz Kinderman, Manager ds. franczyzy.

Klienci przeważnie zainteresowani są wynajmem skrytki zlokalizowanej niedaleko ich miejsca zamieszkania, ponieważ mają wtedy do niej szybki i łatwy dostęp. W razie potrzeby mogą zawsze do niej podjechać i umieścić dodatkowy przedmiot lub po prostu nacieszyć się przez chwilę jej zawartością. Odpowiednia lokalizacja dla skarbca to miejsce, w którym znajdują się siedziby wielu firm, ale klient czuje się anonimowy. W takiej otoczce nikt nie domyśla się, że osoba z neseserem wchodząca do biurowca idzie właśnie zdeponować swoje kosztowności. W takim miejscu Klienci nie czują się obserwowani i łatwiej im korzystać ze skarbca depozytowego.

Kwestie bezpieczeństwa i prywatności są przy tego typu inwestycjach priorytetem. Każda skrytka wyposażona jest w elektroniczny klucz dostępu, zabezpieczony dodatkowo kodem znanym wyłącznie klientowi oraz dwa fizyczne klucze. Sam skarbiec zabezpieczony jest przez trzy niezależne systemy alarmowe, trzy systemy monitoringu, posiada wsparcie trzech niezależnych ekip interwencyjnych, łączność wewnętrzną, system IT wspierający pracę skarbca oraz 24-godzinny monitoring centrali.

W przypadku śmierci Klienta cenne przedmioty zostają przekazane wyznaczonej wcześniej osobie. Skrytka przez pół roku przechowywana jest w skarbcu, dając czas aby pełnomocnik pojawił się z aktem zgonu. W obecności notariusza jest ona wtedy przekazywana właściwej osobie, oczywiście bez ingerencji w jej zawartość.