Oficjalne otwarcie bazy Ryanaira w Gdańsku

Ryanair, linia lotnicza numer 1 w Polsce, dziś (28 października) otworzyła swoją nową bazę operacyjną w Gdańsku (z jednym stacjonującym samolotem) oraz rozpoczęła loty krajowe dwa razy dziennie do Warszawy (rano i wieczorem). Do tej pory można było polecieć do stolicy raz dziennie. W powstanie nowej bazy Ryanair w Gdańsku inwestuje ponad 91 mln dolarów.

 

Ryanair jest coraz bardziej aktywny w Gdańsku, a dzięki uruchomieniu bazy rozszerza swoją ofertę lotów krajowych oraz wprowadził na lato 2015r. nowe połączenie do Alicante oraz zwiększoną częstotliwość lotów na trasach do Londynu Stansted i Warszawy. Rozwój w Lech Walesa Gdańsk Airport zapewni 750 000 klientów rocznie i 750* miejsc pracy w regionie Portu Lotniczego Gdansk Lech Walesa Airport.

 

Nowa baza Ryanair w Gdańsku:

  • 1 stacjonujący samolot
  • loty krajowe dwa razy dziennie do Warszawy (rano i wieczorem)
  • 11 połączeń na zimę 2014r. (4 nowe połączenia: Birmingham, Leeds Bradford, Warszawa/Modlin i od 4 grudnia Kraków)
  • 14 połączeń z Gdańska na lato 2015, w tym 1 nowe połączenie do Alicante
  • 750 000 klientów rocznie
  • 750* miejsc pracy miejsc pracy “na miejscu” rocznie.
  • inwestycja: 91 mln dolarów.

 

Polscy klienci mogą teraz wybierać spośród 14 połączeń uruchomionych z Gdańska na sezon letni oraz czerpać przyjemność ze wszelkich wprowadzonych dla nich udogodnień, takich jak numerowane miejsca, druga darmowa mniejsza torba podręczna, zmniejszone opłaty, nowa strona internetowa, nowa aplikacja mobilna i mobilne karty pokładowe, jak również pakiet usług dla rodzin Family Extra.

 

Ryanair wprowadził również nową ofertę: Business Plus i łączy Gdańsk z najważniejszymi Europejskimi centrami biznesowymi, w tym Warszawą (2 x dziennie), Dublinem (4 razy tygodniowo), Edynburgiem (2 x tygodniowo), Londynem (12 x tygodniowo) i Oslo (5 x tygodniowo). Przewoźnik oferuje pasażerom podróżującym w celach biznesowych największy wybór połączeń po najniższych cenach, z lepszymi rozkładami lotów i większą ich częstotliwością oraz najlepszą obsługą klienta.

 

Z okazji uruchomienia nowej bazy operacyjnej w Gdańsku i rozpoczęcia lotów krajowych do Warszawy dwa razy dziennie, Ryanair ogłasza wyprzedaż biletów na loty z Gdańska do Warszawy w cenach rozpoczynających się od 19 zł na podróż od listopada 2014r. do stycznia 2015r. Zachęcamy do zarezerwowania lotów jak najszybciej, ponieważ oferta będzie dostępna tylko do środy (5 listopada), do północy.

 

W Gdańsku, Klaudia Kałążna z linii lotniczej Ryanair – Manager ds. Sprzedaży i Marketingu na region Europy Środkowej i Wschodniej, powiedziała:

 

Ryanair z przyjemnością, uczestniczy w uroczystościach związanych z uruchomieniem naszej nowej bazy operacyjnej w Gdańsku, w którą inwestujemy aż 91 mln dolarów. Bardzo nas cieszy dynamiczny rozwój w Gdańsku oraz to, że Polacy coraz częściej latają, w tym również po kraju. Od dziś (28 października) Polski klient będzie miał szansę polecieć na jeden dzień do Warszawy w sprawach biznesowych, czy osobistych i wrócić do Gdańska jeszcze tego samego dnia, jako że rozpoczynamy latanie na tej trasie dwa razy dziennie (rano i wieczorem, dotychczas lataliśmy raz dziennie na trasie Gdansk – Warszawa).

 

Chcielibyśmy przypomnieć, że w tym roku bardzo wcześnie – już we wrześniu – ogłosiliśmy naszą siatkę połączeń z Gdańska na lato 2015., wprowadzając nowe połączenie do Alicante oraz zwiększając częstotliwości lotów do Londynu i Warszawy, co daje łącznie 14 połączeń na lato i 750 tys. klientów rocznie w Gdańsku.

 

Polscy klienci już dokonali wyboru i latają z Ryanairem z powodu niskich cen, wiodącej w branży obsłudze klienta i bardzo dużego wyboru połączeń. Teraz mogą rezerwować loty na lato 2015 jeszcze wcześniej na naszej ulepszonej stornie internetowej oraz używając naszej nowej aplikacji mobilnej. Wprowadzanie coraz większych udogodnień, takich jak nowa strona internetowa, druga, mniejsza darmowa torba podręczna, przydzielane miejsca, możliwość korzystania z urządzeń elektronicznych podczas całego lotu oraz oferty dla rodzin: Family Extra i klientów biznesowych: Business Plus, udowadnia, że Ryanair oferuje swoim klientom dużo więcej, niż tylko niskie ceny.

 

Z okazji uruchomienia nowej bazy operacyjnej w Gdańsku i rozpoczęcia lotów krajowych do Warszawy dwa razy dziennie, Ryanair ogłasza wyprzedaż biletów na loty z Gdańska do Warszawy w cenach rozpoczynających się od 19 zł na podróż od listopada 2014r. do stycznia 2015r. Zachęcamy do zarezerwowania lotów jak najszybciej, ponieważ oferta będzie dostępna tylko do środy (5 listopada), do północy.”