Obwodnica Augustowa dostępna dla kierowców

Kilkanaście minut przed północą, pierwsze pojazdy wjechały na obwodnicę Augustowa. Tym samym począwszy od nocy z 6 na 7 listopada tranzyt omija miasto ku zadowoleniu zarówno mieszkańców, jak i kierowców, którzy do tej pory mozolnie przebijali się przez Augustów

Ważny element międzynarodowej komunikacji

Oddana do użytku obwodnica Augustowa jest kluczowym elementem w ruchu międzynarodowym pomiędzy Polską, a krajami bałtyckimi. W przyszłości  stanowić też będzie fragment planowanej drogi ekspresowej S61 od Ostrowi Mazowieckiej, poprzez planowaną obwodnice Łomży, Ełk aż do Budziska. Jej naturalnym przedłużeniem w kierunku Litwy, będzie planowana obwodnica Suwałk, na która przetarg  GDDKiA ogłosi jeszcze w tym roku.

Poprawa bezpieczeństwa w Augustowie

Obwodnica Augustowa przejmuje przede wszystkim ruch pojazdów ciężkich, a to oznacza pozytywne zmiany w samym Augustowie – koniec korków w mieście, mniejszy hałas, mniej zanieczyszczeń. To przede wszystkim istotna poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego co ma znaczenie dla wszystkich uczestników ruchu. Dotychczas przez centrum tej miejscowości przejeżdżało średnio na dobę ponad 5 tys. samochodów ciężarowych i autobusów (GPR 2010).

Niemal 40 km nowych dróg

Obwodnica Augustowa ma długość 34,23 km, a wraz z łącznikiem od węzła Suwałki Południe do istniejącej drogi krajowej nr 8 – 36,6 km.