„Obsesja” Teatru Remus rusza w trasę

Po niespełna dwóch latach od premiery „Obsesji” spektakl Teatru Remus wraca na deski i rusza w trasę po Polsce. Przedstawienia będzie można zobaczyć już w listopadzie w Warszawie, Łodzi i Białymstoku a na wszystkie terminy wstęp jest wolny – należy tylko uprzednio zarezerwować miejsca.

 

„Obsesja” w reżyserii Katarzyny Kazimierczuk to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”. Zespół Teatru Remus zebrał w „Obsesji” autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą artyści: japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

 

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa, a także ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk

Premiera: 6 II 2013 r., scena Komuna//Warszawa (gościnnie)

Występują: Daniel Brzeziński, Gwidon Cybulski, Agnieszka Hakizimana, Rui Ishihara, Joanna Nitka, Hana Umeda, Marta Woźniak

 

Spektakl w Warszawie:

 

ñ     14 listopada (piątek), godz. 19.00, miejsce: Komuna//Warszawa (występ gościnny), ul. Lubelska 30/32

 

Pozostałe miasta:

ñ     16 listopada, godz. 18.00, miejsce: Białystok, Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19

 

ñ     22 listopada, godz. 19.00, miejsce: Łódź, Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Na wszystkie terminy wstęp: wolny!

Rezerwacje: teatr.remus@wp.pl

 

Oficjalna strona: http://www.teatrremus.pl/

Aktualne informacje znajdziesz na Facebooku: http://www.facebook.com/teatrremus

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/585148294924404/