Nowa zimówka Continental dla transportu wielkogabarytowego

Continental, międzynarodowy dostawca rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, poszerzył swoją ofertę ogumienia o nowy rozmiar zimowej opony naczepowej HTW 2 Scandinavia – 445/45 R19.5. Opona ta została zaprojektowana specjalnie na potrzeby transportu ładunków o dużych gabarytach lub masie.

Opony naczepowe z linii Scandinavia, przeznaczone do eksploatacji w warunkach zimowych, są obecne na rynku od 2010 roku. Zostały zaprojektowane m.in. specjalnie do montażu na naczepach, a ich zadaniem jest poprawa bezpieczeństwa jazdy na oblodzonych i pokrytych śniegiem drogach. W tym roku, bieżniki z linii Scanidinavia poszerza opona HTW 2 Scandinavia w nowym rozmiarze 445/45 R19.5, która jest dedykowana do montażu w pojazdach przewożących ładunki wielkogabarytowe.

„Pojazdy przeznaczone dla transportu wielkogabarytowego w warunkach zimowych muszą być wyposażone w specjalistyczne ogumienie, które charakteryzuje się dłuższą żywotnością, odpornością na ścieranie oraz dobrą amortyzacją. Właściwie dobrana opona do pojazdu przewożącego ładunek o dużych gabarytach lub masie gwarantuje dobrą przyczepność oraz efektywne hamowanie i przyspieszanie w trudnych warunkach zimowych. Taka jest właśnie opona HTW 2 Scandinavia w nowym rozmiarze 445/45 R19.5. Uzupełnia ona gamę nowoczesnych opon zimowych firmy Continental – jedną z najszerszych na rynku pojazdów użytkowych” – powiedział Marcin Cywiński z Continental Opony Polska.

Opona HTW 2 Scandinavia w nowym rozmiarze jest dostępna w Polsce od 11 listopada 2014 r.