Niezapomniane emocje w świątecznym prezencie dla dziecka

Początek grudnia to czas kiedy zaczynamy myśleć o gwiazdkowych prezentach dla naszych pociech. Chęć podarowania dziecku czegoś wyjątkowego co na długo pozostanie w jego pamięci powoduje, iż coraz częściej szukamy oryginalnych pomysłów na świąteczne upominki. Ponieważ kolejna lalka, samochód czy puzzle po kilku dniach trafiają zazwyczaj na półkę, a tablet staje się zamiast pomocy edukacyjnej źródłem bezproduktywnej rozrywki, coraz częściej pojawia się nowa alternatywa – prezenty w formie przeżyć.

W dzisiejszych czasach przesytu materialnymi dobrami, nowa forma upominków – podarowanie przeżycia w prezencie, może okazać się ciekawym rozwiązaniem. Lekcja jazdy konnej, sesja zdjęciowa dla małej modelki czy modela, lekcja tańca lub tenisa to tylko przykładowe niestandardowe propozycje jakie oferują wyspecjalizowane firmy. Element zaskoczenia i oryginalność to mocne atuty prezentów gwiazdkowych w postaci emocji.

Serwis PrezentMarzeń.com przeprowadził sondę, z której wynika, że Polacy powoli przekonują się do takich upominków, co potwierdziło 39% ankietowanych. Dla 27% respondentów to ciągle jeszcze nowość, a 12% ankietowanych uważa, iż mało osób korzysta z takiej formy obdarowywania bliskich. Dla kontrastu 6% uważa, iż zdecydowanie jesteśmy gotowi na takie podarunki. Co ciekawe, to kobiety stanowią większość (ponad 60%) osób decydujących się prezenty w formie przeżyć dla najbliższych.

Chcemy, aby upominki świąteczne, które podarowujemy naszym dzieciom były wyjątkowe i zaskakujące, a prezenty w formie przeżyć spełniają te kryteria. Ile pociech bowiem spodziewa się otrzymać w prezencie świątecznym lot widokowy, przejażdżkę gokartem, quadem czy startowy pakiet pilota? Takie upominki wyzwalają emocje, a po ich realizacji wspomnienia zostają na długie lata w pamięci. Każde dziecko to jednak indywidualista, więc zanim zdecydujemy się na taki upominek, warto abyśmy się upewnili czym się aktualnie interesuje pociecha, jakie ma pasje i marzenia. Posiadając tę wiedzę, wybierając prezent w postaci przeżyć, mamy dużą szansę, aby podarować dziecku wspaniałą przygodę.

Tworząc serwis, założeniem było spełnianie marzeń i oferowanie niestandardowych prezentów wywołujących radość i uśmiech na twarzach bliskich, również najmłodszych – mówi Kornel Piesio, PR Manager serwisu prezentmarzen.com. Atutem naszego rozwiązania jest możliwość skorzystania z profesjonalnej porady wyspecjalizowanych konsultantów, którzy pomagają dobrać odpowiedni podarunek dopasowany do wieku, zainteresowań czy marzeń dziecka – dodaje.

Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to mały, kształtujący się przez otoczenie człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia, pod warunkiem, iż umiejętnie dopasujemy je do jego wieku i możliwości poznawczych.

Warto pamiętać, iż prezent dla dziecka nie musi koniecznie mieścić się w pudełku przewiązanym czerwoną wstążką. Upominek w postaci przeżycia, wręczony w dniu Wigilii na symbolicznej karcie podarunkowej do zrealizowania w dogodnym terminie, może okazać się tym wyjątkowym, który wyzwoli pozytywne emocje i spełni jego marzenia.