Narodowe Święto Tajwanu także w Warszawie

Już 6 października w Warszawie odbędzie się uroczystość z okazji Narodowego Święta Tajwanu. Podczas imprezy goście będą mogli zobaczyć produkty najlepszych marek Tajwanu, w tym urządzenia marki Mio do nawigacji, a także kamery samochodowe. W imprezie weźmie udział ponad 300 przedstawicieli organizacji i firm z Tajwanu. 

Podczas gali z okazji Narodowego Święta Tajwanu przedstawiciele tajwańskich firm działających na polskim rynku będą mieli okazję pokazania także swoich produktów. Pojawią się firmy posiadające odznaczenie Taiwan Excellence, oraz produktów znanych na całym świecie firm tajwańskich, które działają także w Polsce. Wśród zaproszonych są m.in. marka Mio, Giant, Acer czy Vacotech. Organizatorem imprezy jest Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego TAITRA, która pomaga firmom i producentom  na Tajwanie w podnoszeniu ich konkurencyjności i radzeniu sobie z wyzwaniami na rynkach zagranicznych.

„Udział w tym wydarzeniu jest dla nas okazją do pokazania nowoczesnych rozwiązań stosowanych przez naszą markę. Podczas imprezy chcemy przede wszystkim promować najnowsze produkty Mio i nawiązywać nowe kontakty biznesowe” – komentuje Marcin Gutkiewicz z polskiego oddziału MiTAC Europe.

W Polsce od kilku lat oficjalne przedstawicielstwo Tajwanu pełniące funkcję ambasady, czyli Biuro Kulturalne i Gospodarcze Tajpej organizuje z okazji Święta Narodowego bankiet, na który zaproszeni sią ludzie ze świata polityki, biznesu i kultury związani z Tajwanem. Od ubiegłego roku równolegle z bankietem odbywa się wystawa, która ma na celu wzmocnienie świadomości marek tajwańskich oraz promocję produktów z Tajwanu.

Święto Narodowe Tajwanu upamiętnia powstanie Republiki Chińskiej w 1911 roku. Ta data stała się też początkiem kalendarza na Tajwanie. Święto przypada na 10 października i zwane jest potocznie Świętem Podwójnej Dziesiątki (Double Tenth Day). Data ta związana jest z rozpoczęciem powstania Wuchang, które doprowadziło do upadku dynastii Qing w Chinach, a w następstwie do proklamowania Republiki Chińskiej, której rząd od 1949 roku (ustanowienie Chińskiej Republiki Ludowej) znajduje się na Tajwanie. Święto Narodowe Republiki Chińskiej obchodzi się głównie na Tajwanie, ale celebrują je także emigranci za granicą. Na Tajwanie z tej okazji święta się liczne pokazy artystyczne, a rozpoczęciem obchodów jest wciągnięcie flagi Republiki Chińskiej na maszt przed Budynkiem Prezydenckim.

W Warszawie impreza odbędzie się 6 października w Westin Warsaw Hotel.