Najgorętszy weekend listopada, czyli pierwsze Targi WEDDING za nami

15 i 16 listopada jesień pokazała się nam w pełnej krasie – było zimno, mokro i mgliście. Jednak nie na Stadionie Narodowym, gdzie właśnie w tych dniach odbyły się Targi WEDDING. Hasło przewodnie pierwszej edycji tej imprezy to: “Ślub w najlepszym stylu”.

 

Organizatorzy dotrzymali słowa – stworzyli wydarzenie, które z wielkim rozmachem przełamało stereotypy związane z targami ślubnymi. Nie ma wątpliwości, że WEDDING na stałe wpisze się do eventowego kalendarza wszystkich, którzy nie tylko planują zalegalizować swój związek, ale także tych, którzy bacznie śledzą trendy panujące w modzie wieczorowej oraz w tematyce luksusowego lifestyle.

 

Na Targach WEDDING zaprezentowało się niezliczona ilość wystawców z szeroko rozumianej branży ślubnej. Jednak gdyby policzyć wszystkie marki, które wystąpiły choćby pod szyldami salonów La Mariee, czy White Ever – ich liczba przekroczyłaby setkę. Na imprezie można było wybrać obrączki, suknię ślubną lub wieczorową, dobrać do niej dodatki i dopasować makijaż oraz fryzurę. Podczas gdy przyszłe panny młode biegały po stoiskach mieniących się kryształkami, cekinami i delikatnymi koronkami, panowie wybierali wina i koktajle, dyskutowali o limuzynach i dopasowywali garnitury i muchy do kreacji swoich partnerek. Z kolei przyszłe druhny i teściowe cierpliwie doradzały młodym w temacie zaproszeń ślubnych, dekoracji kościoła, czy przestrzeni weselnej oraz idealnych destynacji na podróż poślubną. Wszyscy przybyli tłumnie gromadzili się przed sceną główną, na której honory gospodyni pełniła Agnieszka Jastrzębska. To tam swoje najnowsze kolekcje zaprezentowali m.in. Rina Cossack, salony White Ever i La Mariee, Julia Gastoł, Atelier na Dolnej, Atelier Juliette, Mona Liza, Celebrity Bridal Exluzive, która zaprezentowała marki ze światowych wybiegów między inymi: Jolan Cris, Rosa Clara czy Sylwia Kopczyńska. Zaskoczeniem był pokaz marki Risk made in Warsaw, która udowodniła, że dres dawno zszedł z bieżni i mat w fitness klubach, wstępując na eleganckie salony oraz ślubne kobierce.

 

Gwoździem programu pierwszego dnia Targów był finał konkursu WEDDING – Wygraj ślub na Stadionie Narodowym, zorganizowanym wspólnie z portalem Sympatia.pl. Finaliści musieli zmierzyć się z ostatnim wyzwaniem – quizem sprawdzającym czy, mimo wirtualnego początku swojego związku, mają ze sobą bardzo rzeczywisty kontakt. Zwycięska para: Ewa Borucka i Jacek Zachara, otrzymała voucher o wartości 50 tys. zł, który pozwoli im zrealizować scenariusz ich wymarzonego ślubu.

 

Dużym powodzeniem cieszyły się też panele dyskusyjne, prowadzone przez redaktor naczelną Magazynu WEDDING Martę Koszarek. Odbywały się one w wielowyznaniowej kaplicy, którą florystyczny duet Sekunda&Sieradzan przemienił w prawdziwy zaczarowany ogród. Konsultantik ślubne, specjaliści z branż foto i video, dekoratorzy, styliści, floryści oraz właściciele najlepszych salonów mody ślubnej dyskutowali ze sobą i ze zgromadzoną publicznością o tym, jak sprawić by ślub każdej z par był, zgodnie z motywem przewodnim Targów WEDDING, w najlepszym stylu. Zwieńczeniem tej „dydaktycznej” części Targów WEDDING był ekspercki wykład Doroty Wróblewskiej z Sophisti.pl – opowiadała ona o tym, jak uniknąć banału i zorganizować ślub, który podkreśli indywidualność każdej pary.

 

Na odwiedzających Targi WEDDING czekało więcej niespodzianek i atrakcji. Każdego dnia pierwszych 50 osób przybywających na Stadion Narodowy otrzymywało upominek od kina Muranów, Centrum Wina lub marki Villeroy&Bosh. W trakcie imprezy odbywał się konkurs biletowy, gdzie do wygrania było ponad 500 nagród! Loterie fantowe i vouchery prezentowe rozdawali także wystawcy. Wszystko to sprawiło, że na twarzach gości Targów WEDDING malowały się uśmiechy, a z ich ust nie schodziło pytanie – kiedy kolejna edycja imprezy?

 

Imprezie patronowali: Metro, Cosmopolitan, TLC, Business Woman & Life, Radio Kolor, Polki.pl, Wizaz.pl, Sympatia.pl, Modaija.pl, Example.pl, Pakamera.pl, Styl.pl, Sophisti.pl, iWoman.pl, Familie.pl, Placdefilad.pl, Jastrzabpost, Fryzuranadzis.pl