Najczęściej wybierane polskie miasta w III kwartale 2014

Które polskie miasta były najbardziej popularne wśród Polaków w III kwartale 2014, a które najchętniej wybierali goście z zagranicy? Serwis trivago.pl, porównujący ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, sporządził zestawienie krajowych kierunków, w których pomiędzy początkiem lipca a końcem września najczęściej szukano noclegów.

Trendy wśród Polaków

Najbardziej popularnym rodzimym kierunkiem wśród Polaków okazał się w III kwartale tego roku Gdańsk. Drugie miejsce zajął Kraków, w którym liczba zapytań o noclegi była o 4% mniejsza niż w przypadku wspomnianej nadmorskiej miejscowości. Na miejscu trzecim
w rankingu trivago uplasowała się Warszawa. W stolicy liczba poszukiwanych noclegów była o 6% mniejsza w stosunku do Krakowa i o 9% mniejsza w porównaniu do Gdańska. Dalsze miejsca w rankingu zajęły kolejno Zakopane, Sopot, Wrocław, Kołobrzeg, Władysławowo, Międzyzdroje oraz Poznań.

Trendy wśród obcokrajowców

Pośród obcokrajowców bezwzględnym liderem i najczęściej wybieranym polskim miastem okazał się Kraków – znalezieniem zakwaterowania w stolicy Małopolski najczęściej interesowali się Włosi, Niemcy oraz Hiszpanie. Na drugim miejscu zestawienia widnieje Warszawa, w której zapytań o nocleg ze strony przyjezdnych było o 34% mniej, a najczęściej wybierali ją Niemcy, Włosi i Szwedzi. Trzecim kierunkiem najbardziej popularnym wśród zagranicznych użytkowników trivago okazał się Gdańsk – najczęściej wybierany przez Niemców, Finów i Szwedów. Noclegu w tym mieście szukało 20% osób mniej niż w Warszawie i 48% mniej niż w Krakowie.

Wśród pierwszej trójki, Kraków cieszył się większym zinteresowaniem obcokrajowców niż Polaków. Noclegów w stolicy Małopolski szukało w III kwartale tego roku o 19% więcej przyjezdnych niż naszych rodaków. Nas z kolei, bardziej niż gości z zagranicy, interesowały noclegi w Warszawie (+20%) oraz Gdańsku (+66%).

Poniżej pełna lista najbardziej popularnych w III kwartale 2014 miast na trivago.pl.

Lp.

Popularne wśród Polaków

Popularne wśród obcokrajowców

1. Gdańsk Kraków
2. Kraków Warszawa
3. Warszawa Gdańsk
4. Zakopane Świnoujście
5. Sopot Kołobrzeg
6. Wrocław Sopot
7. Kołobrzeg Wrocław
8. Władysławowo Międzyzdroje
9. Międzyzdroje Poznań
10. Poznań Zakopane

Źródło: trivago.pl