Muzyczna Magia Świąt w Archikatedrze

Każdy występ Friend & Fellow to perfekcyjne widowisko pełne emocji i muzycznej finezji. Podobnie będzie podczas Koncertu Świątecznego w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie , na który zaprasza Stołeczna Estrada. 27 grudnia o godz. 20.30 usłyszymy utwory jazzowe, soulowe, gospel oraz nastrojowe kompozycje świąteczne w wykonaniu tego cenionego duetu.

 

Ekspresyjna wokalistka Contanze Friend i mistrz gitary Thomas Fellow posiadają niecodzienną umiejętność budowania nastrojowych muzycznych opowieści, które magnetyzują słuchaczy.
I choć grają głównie interpretacje jazzowych standardów i przebojów muzyki popularnej – ich autorskie podejście sprawia, że z każdego utworu potrafią wydobyć jego esencję. Friend & Fellow mają na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami muzyki jak Ray Charles, Al Jarreau, Marianne Faithful, Dee Dee Bridgewater czy Keb ‘Mo.  Ich mentorem, nauczycielem i największym fanem był legendarny bluesman Luther Allison.

 

Po raz pierwszy spotkali się w 1984 roku, gdy wspólnie z grupą muzyków założyli zespół składający się z trzech wokalistek i dwóch gitarzystów. Oryginalny skład miał być kluczem do sukcesu. Ale okazało się, że rozpadł się po pierwszym występie. Constanze i Thomas pozostali jednak w kontakcie. W 1991 roku powrócili na scenę jako duet. Po ponad 20 latach mają na koncie 100 tys. sprzedanych płyt i półtora tysiąca koncertów zagranych na całym świecie.
W dorobku: repertuar bluesowy, jazzowy i gospel, ale także interpretacje przebojów Hendriksa, U2 czy José Feliciano. Na swoim sztandarowym albumie „Covered” nagrali własne interpretacje takich hitów, jak „Light My Fire”, „Still Haven’t Found What I’m Looking For”, „What a Wonderful World”. Te dwa ostatnie będzie można usłyszeć podczas koncertu w Warszawie.  Zabrzmi także
„My Baby Just Cares For Me” z repertuaru Niny Simone. W hołdzie tej znakomitej amerykańskiej wokalistce niemiecki duet nagrał album „Lady”. W sumie mają na koncie dziewięć wydanych płyt, z czego osiem ukazało się pod szyldem prestiżowej wytwórni Ruf Records.
W Polsce gościli kilka lat temu w ramach cyklu Ery Jazzu. Tym razem będzie okazja usłyszeć ich  w specjalnie przygotowanym świątecznym repertuarze.

 

Bilety można już kupować: na stronie eBilet.pl, w salonach sprzedaży Empik, w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela, ul. Świętojańska 8 (u Braci SJ), pon. i czw. w godz. 9.00-14.00, śr. i sob.14.00-18.30oraz w Stołecznej Estradzie, ul. Marszałkowska 77/79, pon. – pt. w godz. 8.00-16.00