Moovel przejmuje mytaxi i RideScout

Moovel GmbH  poinformował dzisiaj, że przejął 100% udziałów w spółce Intelligent Apps GmbH, która jest twórcą popularnej aplikacji do zamawiania taksówek – mytaxi. Jednocześnie, moovel GmbH poinformował również o przejęciu firmy RideScout LLC z siedzibą w Austin, Teksas. Wszystkie firmy będą nadal działały niezależnie i zarządzane będą ze swoich dotychczasowych lokalizacji. Poprzez to przejęcie moovel GmbH wzmacnia obecność na rynku usług mobilnych w wymiarze międzynarodowym i przyspiesza swój rozwój w kierunku globalnego gracza.

Przejmując mytaxi, spółka moovel chce przyspieszyć międzynarodową ekspansję aplikacji do zamawiania taksówek i zacieśnić współpracę obu firm we wspólnym tworzeniu nowych usług i aplikacji. Utworzona w 2009 r. mytaxi jest pierwszą na świecie aplikacją umożliwiającą bezpośrednie połączenie pomiędzy pasażerem a taksówkarzem. Z ponad dziesięcioma milionami pobrań na całym świecie, mytaxi jest liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek. Od początku 2012 r. spółka moovel GmbH (wówczas jako car2go Deutschland GmbH) posiadała udziały w mytaxi.

Z radością witamy mytaxi oraz RideScout w rodzinie moovel – mówi Robert Henrich, CEO moovel GmbH. Przejmując mytaxi i RideScout inwestujemy w dalszy rozwój usług mobilnych w miastach w Europie, Ameryce Północnej i innych częściach świata. Wspólnie chcemy wzmacniać pozycję lidera w skali międzynarodowej i pozostać w roli pioniera usług mobilnych, oferując rozwiązania ułatwiające transport w mieście. 

Platforma mobilna moovel już dziś umożliwia klientom porównywanie pod względem ceny i czasu jazdy różnych usług transportu, takich jak wynajem samochodu car2go, komunikacji miejskiej, taksówki czy wynajem roweru. Platforma znajduje przy tym zastosowanie nie tylko wśród użytkowników indywidualnych, lecz również pracowników firm – optymalizuje klasyczny sposób planowania przejazdów. Od lutego 2013 z platformą mobilną moovel zintegrowana jest także aplikacja mytaxi. Zależna od moovel firma car2go rozwija się szybko, a jej celem jest pozycja światowego lidera wśród dostawców samochodów do wynajmu w modelu „carsharing”. Aktualnie działa w 26 miastach i posiada ponad 800.000 klientów, którzy korzystają z biało-niebieskich samochodów smart fortwo. mytaxi jest drugą po car2go zintegrowaną usługą, tzn. klienci mogą zamawiać w jednej aplikacji zarówno samochody car2go, jak i taksówki, bezpośrednio przez aplikację moovel.

Chcemy uprościć usługi mobilne w transporcie miejskim tak bardzo, jak to tylko możliwe. Dlatego konsekwentnie rozbudowujemy ofertę usług w skali międzynarodowej – w przyszłości włącznie z zamawianiem i płatnościami bezgotówkowymi dla wszystkich usług transportowych w mieście – wyjaśnia Robert Henrich, CEO moovel GmbH, i uzupełnia w odniesieniu do branży taksówkarskiej – Przejęcie mytaxi, oraz posiadane już udziały w szybko rosnącym systemie zamawiania limuzyn Blacklane, nie są skierowane przeciw legalnej działalności taksówkarzy z licencją. Wręcz przeciwnie, chcielibyśmy zaprosić branżę taksówkową do ścisłej i partnerskiej współpracy z moovel oraz mytaxi, by wspólnie wykorzystać szanse, które daje Internet w urządzeniach mobilnych. Z tego względu, w najbliższych miesiącach będziemy się starali zacieśniać współpracę z branżą taksówkową.

Jan-Niclaus Mewes i Sven Johannes Külper, założyciele mytaxi, nie kryją zadowolenia z przejęcia przez moovel. Umożliwi to jeszcze szybszy rozwój mytaxi w dotychczasowych i nowych miastach.

moovel, pionier innowacyjnych usług mobilnych w transporcie w miejskim, jest dla mytaxi i naszego zespołu idealnym partnerem. Istniejąca już ścisła współpraca potwierdza, że doskonale do siebie pasujemy, ponieważ dzielimy te same wizje i fascynują nas wyzwania oraz możliwości zaawansowanych usług mobilnych – wyjaśnia Niclaus Mewes, CEO mytaxi. – Dzięki wsparciu moovel robimy dziś olbrzymi krok w stronę naszego celu – bycia największą i najlepszą aplikacją taxi nie tylko w Europie, lecz również na całym świecie.