Mistrzostwa grillowania w towarzystwie sosów Folwark

1 sierpnia miłośnicy potraw z grilla i spędzania czasu na świeżym powietrzu po raz piąty mieli okazję spróbować swoich sił w Mistrzostwach w grillowaniu na Kociewiu, które odbyły się w Czarnej Wodzie, w województwie pomorskim. W tym roku imprezie towarzyszył producent sosów Folwark. 

 

Mistrzostwa w grillowaniu na Kociewiu odbywają się od 2011 roku i za każdym razem przyciągają wielu pasjonatów. Producent sosów Folwark został partnerem wydarzenia, a produkty firmy stanowiły przepyszny dodatek do przygotowywanych potraw. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję spróbować m.in.:  Sosu arabskiego, Sosu czosnkowego, Sosu Madziarów, Remulady duńskiej, Sosu Teriyaki a także Sosu kebab gyros – w dwóch wariantach ostrym i łagodnym.

 

W tym roku do konkursu przystąpiło osiem dwuosobowych drużyn. Zespoły miały za zadanie przygotować potrawy z grilla w kategorii obowiązkowej, gdzie produkty były dostarczane przez organizatorów oraz w kategorii co kto lubi, gdzie uczestnicy mieli okazję użycia składników według własnych preferencji. W pierwszym etapie konkursu drużyny przygotowywały stek wołowy i polędwiczki wieprzowe, zaś w drugiej kategorii można było zobaczyć między innymi grillowanie ryby, owoce morza i warzywa. Jurorzy oceniali przede wszystkim smak potraw, ale także odpowiednie użycie przypraw, stopień wysmażenia mięsa, czy estetykę podanego dania. Mistrzami w Grillowaniu na Kociewie zostały dwie drużyny: Koło Gospodyń Wiejskich z Kleszczewa oraz drużyna Tom i Jerry. Uczestnicy wydarzenia mieli również za zadanie skomponować swój własny sos, inspirując się produktami Folwark. Najlepsze kompozycje zostały wyróżnione i nagrodzone.

 

Oprócz konkursu w grillowaniu i degustacji, na uczestników wydarzenia czekało wiele atrakcji. Goście mieli okazję wziąć udział w zajęciach zumby, a dla najmłodszych przygotowano specjalny plac zabaw ze ścianką wspinaczkową oraz zajęcia plastyczne prowadzone przez animatorów. Wieczorem gości wydarzenia zabawiał kabaret DKD ze Słupska oraz zespół GOLD ze Starogardu Gdańskiego.