Mio wprowadza nowatorskie akcesoria samochodowe

Na polski rynek trafia elektroniczne lusterko wsteczne Mio MiVue R30, z wbudowanym wideorejestratorem. To nowy pomysł na dyskretne rejestrowanie przebiegu podróży, a także zupełnie nowy produkt w portfolio marki.

Elektroniczne lusterko wsteczne Mio MiVue R30 to nowy produkt, w którym wykorzystano powierzchnię lusterka jako największy na rynku wyświetlacz LCD, o przekątnej 4,3”. To pozwala komfortowo oglądać nagrane filmy z poziomu urządzenia. Ukrycie wideorejestratora w lusterku zmniejsza widoczność takiego urządzenia z zewnątrz samochodu i nie zwraca niechcianej uwagi.

„MiVue R30 to nowy obszar, w którym możemy wykorzystać nasze bogate doświadczenie w segmencie wideorejestratorów” – komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC. – „Powierzchnia lusterka świetnie sprawdza się jako duży i wyraźny wyświetlacz dla wideorejestratora. Wyłączywszy podgląd nagrywania w czasie jazdy użytkownik może korzystać z R30 jako z powiększonego lusterka, jednocześnie nagrywając w dyskretny sposób przebieg podróży w wysokiej rozdzielczości. Jestem przekonany, że to rozwiązanie spodoba się kierowcom, którzy preferują jak najmniejszą liczbę dodatkowych urządzeń przyczepionych do przedniej szyby.” – dodaje.

Optyka

Kamera w R30 wykorzystuje bardzo wydajny układ Ambarella A7L. To rozwiązanie ze światowej czołówki, pojawia się także w produktach takich marek jak GoPro, Panasonic, czy też Axis. Układy Ambarella zapewniają bardzo dobrą jakość rejestrowanego obrazu, zarówno w dzień, jak i w nocy.

W MiVue R30 wykorzystano pięciowarstwowy szklany obiektyw z przesłoną F.2.2. Kamera nagrywa filmy w rozdzielczości Extreme HD 1296p, a kąt widzenia kamery to 130 stopni. Multimedialne lusterko Mio wykorzystuje również funkcję De-warp, która sprawia, że do minimum ograniczony jest efekt „rybiego oka” przy zachowaniu bardzo szerokiego kąta widzenia.

Do MiVue R30 można dokupić dwa opcjonalne akcesoria. Jednym z nich jest filtr podczerwieni zakładany na obiektyw, który redukuje odblaski z przedniej szyby na nagraniach. Dostępny do kupienia będzie także zewnętrzny moduł GPS, dodający informację o położeniu do rejestrowanych filmów.

Obsługa

Wideorejestrator ukryty w urządzeniu obsługiwany jest za pomocą czytelnie opisanych przycisków. Lusterko montowane jest jako nakładka na rozwiązanie fabryczne, a płaski i kompaktowy kształt zapewnia, że urządzenie nie zajmuje dużo przestrzeni i nie rzuca się w oczy jako dodatkowe akcesorium.

Zarejestrowanymi filmami można zarządzać z poziomu komputera za pośrednictwem programu MiVue Manager. Jest on zintegrowany z Facebookiem oraz YouTube, dzięki czemu można za jego pośrednictwem wgrywać filmy bezpośrednio na obie platformy społecznościowe.

MiVue R30 jest w stanie obsłużyć karty micro SD nawet o bardzo wysokich pojemności, takich jak 64GB i 128GB.

Ostrzeżenia przed opuszczaniem pasa ruchu

MiVue R30 wyposażono w system LDWS (ang. Lane Departure Warning System), dzięki któremu lusterko Mio ostrzega kierowcę przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu. Po prostej kalibracji urządzenia wykryje ono białe linie pasów na drodze. Następnie, gdy pojazd będzie opuszczał obecny pas ruchu, kierowca otrzyma ostrzeżenie o manewrze wyświetlane na wyświetlaczu R30.

Rozwiązanie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa jazdy i do tej pory stosowane było głównie w samochodach klasy premium.

Dostępność

Mio MiVue R30 jest dostępne na polskim rynku od 11 maja 2015, a jego proponowana cena detaliczna to 669,- zł. Więcej informacji o nowych produktach MIO można znaleźć na stronach producenta: www.mio.com/pl oraz www.kamerymio.pl.

 

MiTAC International Corporation — informacje

MiTAC International Corp. zostało założone w 1982 roku i rozpoczęło swoją działalność w Hsinchu Science Park (HCSP), na Tajwanie. Od tej pory MiTAC rozwinęło się w międzynarodową organizację, która oferuje usługi z następujących dziedzin: produkcjia systemów elektronicznych (ESM), zintegrowane zarządzanie rozwojem i produkcją (JDM), produkcja sprzętu dla firm zewnętrznych (ODM) oraz produkcja urządzeń dla marek własnych (OEM i OPM). MiTAC posiada także takie globalne marki jak Mio, Magellan, Navman oraz TYAN, zajmuje się również dystrybucją urządzeń GPS oraz serwerów, na całym świecie. Firma tworzy też rozwiązania i produkty dla technologii „chmury”. Przedstawicielstwa MiTAC znajdują się na całym świecie, a firma zatrudnia obecnie 9 000 pracowników w skali globalnej. Bogate doświadczenie MiTAC umożliwia dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb jej klientów.