Milion rowerzystów Nextbike w Polsce

Rowerowa społeczność Nextbike liczy już milion osób! Dzięki otwarciom systemów samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kolejnych miastach każdego dnia liczba ich użytkowników rośnie o kilka tysięcy. Od 2011 roku użytkownicy rowerów miejskich Nextbike Polska nakręcili już 37 mln km!

„Do naszych rowerów bezpośredni dostęp ma już 6 milionów Polaków – tylu łącznie mieszkańców jest w miastach i miejscowościach, w których jesteśmy obecni. Co szósta osoba zarejestrowała się w naszym systemie i korzysta z rowerów miejskich!” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

– „Dzięki rowerzystom Nextbike miasta zmieniają się na lepsze – zmienia się komunikacja, organizacja ruchu, powietrze jest bardziej czyste, a my jesteśmy zdrowsi. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak chętnie Polacy przesiadają się z czterech na dwa kółka.”

Użytkownikiem Nextbike Polska może zostać każdy. Wystarczy zarejestrować się w systemie i wpłacić 10-20 złotych, z których opłacane będą przyszłe wypożyczenia. Wypożyczenie roweru również jest łatwe. Wystarczy wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru na terminalu. Można też skorzystać z darmowej aplikacji Nextbike na urządzenia mobilne.

We wszystkich miastach i miejscowościach pierwsze minuty korzystania z roweru są zawsze bezpłatne. Pierwsza godzina wypożyczenia kosztuje 1-2 złote, kolejne nieco więcej. Cennik jest progresywny, premiuje krótkie wypożyczenia. Dzięki temu każdy rower w sezonie jest kilkaset lub nawet ponad tysiąc razy wypożyczany.

Typowy użytkownik rowerów miejskich Nextbike to mężczyzna o imieniu Piotr.
Ma 32 lata i mieszka w dużym mieście.
Do tej pory wypożyczył rower 17 razy, najczęściej w niedzielne lub czwartkowe popołudnie.
Najchętniej korzystał z rowerów w maju 2016 roku.
Średnio jego przejażdżka trwa niecałe 24 minuty.

Użytkownicy Nextbike Polska:

Mężczyźni – 54,9% Kobiety – 45,1% Piotr i Anna – najpopularniejsze imiona 17 – tyle wypożyczeń ma średnio na koncie każdy użytkownik 2174 – tyle razy wypożyczył rower rekordzista

Nextbike Polska w liczbach:

37 mln km – tyle łącznie przejechali użytkownicy Nextbike Polska to 923 obwody Ziemi 2960 ton CO2 udało się zaoszczędzić dzięki użytkownikom Nextbike Polska tyle emituje samochód osobowy jadący z Wrocławia do Warszawy i z powrotem… 53 000 razy 1,6 miliarda kcal spalili użytkownicy Nextbike Polska tyle kalorii zawiera 5 milionów pączków 1,2 mln – tyle razy wypożyczono rower w rekordowym miesiącu (maj 2016) Niedziela i czwartek – najpopularniejsze dni tygodnia 16:00-17:00 – najpopularniejsza godzina Maj i czerwiec – najpopularniejsze miesiące 23:41 – średni czas wypożyczenia roweru 831 – średnia liczba wypożyczeń każdego roweru Nextbike w 2016 r. 26 – w tylu miejscach w Polsce Nextbike Polska wypożycza lub będzie wypożyczać rowery 6 mln – tylu mieszkańców liczą miasta i miejscowości, w których wypożyczać można rowery Nextbike 159 – z tylu krajów pochodzą użytkownicy Nextbike Polska