Mikołajki z Dentusiem

6. grudnia odbędzie się mikołajkowa edycja „Soboty z Dentusiem”. Warszawskie kliniki dentystyczne po raz kolejny zapraszają najmłodszych na bezpłatne wizyty adaptacyjne. Każdy mały pacjent, który przełamie stres stomatologiczny i weźmie udział w przeglądzie zębów otrzyma mikołajkowe upominki.

„Sobota z Dentusiem” to cykliczna akcja profilaktyczna dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Bezpłatne spotkania adaptacyjne odbywają się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lekcja stomatologii”. W sobotę 6. grudnia dentyści przyjmą małych pacjentów w czterech warszawskich klinikach Prima-Dent:  przy ul. Grójeckiej 77, Króżańskiej 20, Targowej 33a oraz Targowej 67/2. Drzwi gabinetów będą otwarte w godzinach 11.00-13.00. Uczestnictwo nie wymaga wcześniejszych zapisów.

W trakcie spotkania adaptacyjnego dzieci, poprzez zabawę, poznają zasady zachowania w gabinecie stomatologicznym, przekonają się jak działa sprzęt dentystyczny i przejdą kontrolę jamy ustnej. Mali pacjenci będą mieli możliwość obejrzenia swoich ząbków na kamerze wewnątrzustnej, co stanowi największą atrakcję podczas każdej edycji „Soboty z Dentusiem”. Za zgodą rodziców zostanie przeprowadzona u dziecka bezpłatna fluoryzacja, a na koniec spotkania każdy mały pacjent, podobnie jak w poprzednich edycjach akcji, otrzyma dzienniczek przeglądów stomatologicznych, pluszowego Dentusia i szczoteczkę do zębów oraz okolicznościowe upominki: czapkę z Dentusiem i  czekoladowego Mikołaja.

W walce ze stresem stomatologicznym u dzieci niezwykle istotną rolę odgrywają rodzice. Podczas sobotniej wizyty eksperci chętnie udzielą rad i wskazówek dotyczących tego, jak można pomóc swoim pociechom w przełamaniu lęku przed fotelem stomatologicznym oraz nabywaniu właściwych nawyków związanych z higieną jamy ustnej. Troska o zdrowie dziecka jest najlepszym prezentem mikołajkowym – mówi lek. dent. Przemysław Uliasz, kierownik klinik Prima-Dent, ekspert kampanii społecznej „Lekcja Stomatologii”.

Najbliższa „Sobota z Dentusiem” jest okazją do zrobienia mikołajkowego prezentu nie tylko swojemu dziecku, ale także małemu Leo, cierpiącemu na rzadką chorobę genetyczną, nazywaną potocznie „klątwą Ondyny”.  Za każdego uczestnika akcji Klinika Prima-Dent przekaże 5zł na pokrycie kosztów leczenia chłopca. Historię Leo oraz jego rodziców, którzy dzielnie walczą o zdrowie synka poznać można na stronie www.leoblog.pl .