Za miesiąc startuje Zimowy Narodowy

Choć do kalendarzowej zimy pozostało jeszcze blisko dwa miesiące, to 8 listopada, Stadion Narodowy zamieni się w największe w tej części świata lodowe miasteczko. Na amatorów ślizgawek czekać będzie pięć tysięcy metrów kwadratowych lodu ułożonych na trzech lodowiskach, a także moc zimowych atrakcji.

 

Pierwsza edycja Zimowego Narodowego ruszyła w ubiegłym sezonie i okazała się frekwencyjnym sukcesem. W ciągu 47 dni działania stadion odwiedziło ponad 105 tysięcy gości. Jazda na łyżwach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród warszawiaków, jak i gości z innych części Polski.

 

Bardzo cieszę się, że mieszkańcy będą mogli stać się częścią tego spektakularnego projektu. Mam nadzieję, że wszyscy goście Zimowego Narodowego, w pełni zasmakują sportów zimowych i łyżwiarskich atrakcji. Szczególnie cieszę się, że tegoroczna odsłona lodowiska będzie częścią programu „Zima w mieście”. Dzięki tej współpracy, warszawskie dzieci i młodzież, uczestniczące w programie, będą miały okazję po raz pierwszy skorzystać z tak wielkiej atrakcji, dotychczas nieporównywalnej z niczym innym w akcji – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Janusz Samel.

 

Druga edycja projektu organizowana jest z jeszcze większym rozmachem. Na całej płycie Stadionu Narodowego powstanie lodowe miasteczko, które pokryje w sumie 5000 m2 lodu. Zimowy Narodowy działać będzie, aż przez 100 dni, a jedno lodowisko zostanie zastąpione trzema. Dwa z nich będą połączone lodowa ścieżką. Duże, oddzielne lodowisko będzie areną zmagań łyżwiarskich amatorów, ale również międzynarodowych mistrzów w jeździe na łyżwach. Nowością będzie także górka lodowa, z której będzie mogło skorzystać nawet 700 osób w ciągu godziny, a także dwa międzynarodowe show na lodzie, które odwiedzą stadion.

 

8 lutego, po raz pierwszy w Polsce, Zimowy Narodowy będzie gościł „Extreme Ice Show”. To emocjonujące widowisko jazdy ekstremalnej na łyżwach. Z kolei 28 lutego, również po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się show „Kings On Ice”, podczas którego wystąpią aktualni mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata w jeździe figurowej. Wydarzenie to będzie połączeniem rozrywki ze sportem i jazdy klasycznej z akrobacjami.

 

Na Zimowym Narodowym każdy znajdzie coś dla siebie. Obok lodowisk powstanie także skatepark, który cieszył się dużym zainteresowanie gości ubiegłorocznej edycji. W sobotnie i niedzielne poranki będą odbywały się cykliczne imprezy dla najmłodszych – „Poranki dla maluchów”. Nieco starsi goście, w piątkowe i sobotnie wieczory będą mogli się bawić na disco lodowiskach, z muzyką graną na żywo. Nowością jest Ice Bistro z dobrym jedzeniem i strefą chilloutu.

 

Z pewnością równie wielką atrakcją towarzyszącą Zimowemu Narodowemu będzie Świąteczny Jarmark, wzorowany na austriackich, a także piękna choinka. Jarmark będzie czynny od 6 grudnia do 6 stycznia.

 

Druga edycja Zimowego Narodowego potrwa do 1 marca. Organizatorami Zimowego Narodowego są PL.2012+, operator Stadionu Narodowego i Testa Communications.