Metrostav buduje największe osiedle w Czechach

Metrostav SA – czeska spółka budowlana specjalizująca się w realizacji projektów infrastrukturalnych – wygrała największy przetarg mieszkaniowy w historii Czech. W ramach inwestycji Residence Garden Towers w czeskiej Pradze powstaną 682. apartamenty – w jednym budynku – które wejdą do sprzedaży już we wrześniu tego roku. Wartość kontraktu to ponad 2 mld koron (ok. 72 mln euro).

Nowy kompleks, którego zleceniodawcą jest Central Group powstanie przy ul. Olšanská w Pradze. Będzie to największy jednoetapowy projekt mieszkaniowym w Czechach. Do użytku zostaną oddane 682 lokale mieszkaniowe w atrakcyjnych cenach. Dodatkowym walorem inwestycji będzie przestrzeń handlowo-usługowa znajdująca się na parterze budynku. Mieszkania będą dostępne w sprzedaży już od września tego roku, natomiast  zakończenie budowy planowane jest na czerwiec 2016 roku.

 „Residence Garden Towers to kolejna ambitna inwestycja na terenie Europy Środkowej. Do tej pory w Czechach firma Metrostav zajmowała się głównie infrastrukturą drogową, budownictwem hydrotechnicznym i kubaturowym, ale zamierzamy konsekwentnie rozszerzać zakres działalności – dlatego zdecydowaliśmy się na udział w przetargu, którego przedmiotem była realizacja budynku mieszkalnego. Doświadczenie naszej załogi pozwoli na sprawne i jednocześnie precyzyjne przeprowadzenie budowy tego osiedla. W naszych projektach dbamy o najwyższą jakość wykonania, dzięki czemu cieszymy się międzynarodową renomą.  Mamy nadzieje, że zarówno Central Group, jak i  mieszkańcy osiedla będą usatysfakcjonowani wysokim poziomem realizacji projektumówi Radim Čáp, przedstawiciel Metrostav Polska.

Ponadto Metrostav SA odpowiada za prace budowlane związane z przebudową portu lotniczego im. Václava Havla w czeskiej Pradze. W ramach inwestycji firma Metrostav SA wybuduje dodatkową infrastrukturę na potrzeby lądowania samolotów pasażerskich Airbus A380 oraz trzy nowe pomosty wejściowe dla pasażerów. Zakończenie robót przewidziano na drugą połowę 2015 roku.

W tym roku Metrostav SA otworzył także oddział w Norwegii. Jest to trzecie – po Islandii oraz Finlandii – przedstawicielstwo firmy w krajach skandynawskich. Otwarcie oddziału zaowocowało już pierwszym kontraktem. W lipcu 2014 r. Metrostav – w konsorcjum – rozpoczął realizację projektu tunelowego na terenie Norwegii.

Metrostav SA realizuje obecnie szereg projektów budowlanych w krajach Europy Środkowej, Północnej i Wschodniej. Oprócz inwestycji w Finlandii i Islandii, specjaliści Metrostav uczestniczyli m.in. w budowie szpitala klinicznego w Koszycach na Słowacji oraz centrum logistycznego w Mińsku na Białorusi. Ponadto w 2013 roku firma Metrostav SA została głównym wykonawcą tunelu drogowego Nordfjardargöng w Islandii. Będzie to już drugi tunel wybudowany przez czeską spółkę w Islandii. Metrostav zamierza też wejść na inne europejskie rynki. Obecnie firma rozważa udział w przetargach na projekty budowlane w Niemczech, Serbii i Chorwacji.