LOTOS Polish Open 2014 na półmetku

Fot. LOTOS Polish Open 2014

Sobotnia ceremonia wręczenia nagród za rywalizację w turnieju Pro-Am zakończyła pełną emocji pierwszą część LOTOS Polish Open 2014. W kategorii mężczyzn zwyciężyli: Jakub Żelazny oraz Stefan Zieliński. Wśród kobiet najlepsze okazały się: Iwona Sroka i Dominika Zbychorska. Już w poniedziałek, 21 lipca startuje sportowa część turnieju – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn, w której rywalizować będą profesjonalni zawodnicy ligi Pro Golf Tour z całej Europy.

 

Weekendowej rywalizacji w turnieju LOTOS Polish Open 2014 z pewnością nie można odmówić rewelacyjnej pogody, dobrych nastrojów oraz walki na naprawdę wyrównanym poziomie, w duchu fair play. W piątek zainaugurowano święto golfowe turniejem o Puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A., na który licznie goście przybyli na zaproszenie Prezesa Pawła Olechnowicza Wśród zawodników nie zabrakło wybitnych sportowców, którzy znani są z zamiłowania do golfa – ambasadora turnieju Mateusza Kusznierewicza oraz Mariusza Czerkawskiego. W turnieju wziął również udział Krzysztof Materna, znany polski prezenter i satyryk.

 

W turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. w kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Małgorzata Smołko. Z wynikiem 40 punktów stableford zajęła pierwszą pozycję. Zaraz za nią, na podium uplasowała się Bożenna Michałowska z wynikiem 38 punktów stableford. Ostatnie miejsce na kobiecym podium należało do Małgorzaty Ścisk, która zdobyła 37 punktów stableford. W klasyfikacji mężczyzn najlepszy okazał się Zbigniew Reszka, który uzyskał wynik 43 punktów stableford. Zaraz za nim znaleźli się: Tomasz Wolf (39 punktów stableford) i Marek Michałowski, Prezes Polskiego Związku Golfa (38 punktów stableford). Podczas Gali Open, która odbyła się w piątkowy wieczór, wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uroczystość uświetnił występ młodej i niezwykle utalentowanej piosenkarki, Sylwii Grzeszczak.

Grało mi się fantastycznie: piękna pogoda, wspaniałe towarzystwo, bardzo trudne pole. Udało mi się osiągnąć, najlepszy jak do tej pory wynik w życiu – 4 pary i 1 birdie. Kocham Sand Valley i mam nadzieję, że w sobotę uda mi się utrzymać podobny poziom gry – powiedział Zbigniew Reszka zaraz po otrzymaniu nagrody.

W sobotniej rozgrywce na polu amatorom towarzyszyli zawodowcy, którzy oprócz wsparcia i dzielenia się wiedzą z zawodnikami zapoznawali się z polem, na którym już od poniedziałku będą rywalizować o najważniejszy tytuł golfowy w Polsce. Gra była niezwykle emocjonująca i oprócz trudności pola zawodnicy musieli się zmierzyć z bardzo wysoką temperaturą. W kategorii stroke play netto mężczyzn zwyciężył Stefan Zieliński. Zaraz za nim znalazł się Timo Hulkonnen oraz Piotr Przyborowski. Najlepszy wynik w kategorii stroke play brutto uzyskał Jakub Żelazny. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Krzysztof Gradecki oraz Michał Poniż. Wśród kobiet, w kategorii stroke play netto bezkonkurencyjna okazała się Dominika Zbychorska. Miejsca na podium w tej kategorii zajęły także Danuta Zielińska i Anna Marcinkiewicz. W stroke play brutto najlepsza była z kolei Iwona Sroka, a tuż za nią znalazły się: Marzena Gradecka i Ewa Folta.

 

Turniej Pro-Am to dobra szansa, aby nauczyć się czegoś nowego i podnieść swoje umiejętności gry obserwując zawodowych golfistów. Poziom gry był jak zwykle wyrównany i na wysokim poziomie, nawet mimo dość uciążliwej dla wszystkich temperatury – komentuje Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Turnieju LOTOS Polish Open 2014.

 

Przez cały weekend goście mogli korzystać z wielu atrakcji dodatkowych. Na terenie turnieju działała Strefa Beauty, w której goście mogli poddać się bardzo szerokiemu spektrum zabiegów kosmetycznych, a bardziej odważni – przejść gruntową metamorfozę pod okiem stylistki, uwzględniającą makijaż, fryzurę oraz zmianę stylu ubierania. Każdy mógł także wziąć udział w szkółce nauki golfa prowadzonej przez trenerów z PGA Polska.

 

Rywalizacja w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Mężczyzn rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek, 21 lipca i potrwa aż do środy, 23 lipca 2014r.  Łączna pula nagród w turnieju LOTOS Polish Open 2014 wynosi 120 tys. zł. Turniej LOTOS Polish Open jest dla początkujących golfistów szansą na dynamiczny rozwój kariery sportowej. Najlepsi gracze uzyskają punkty do rankingu ligi Pro Golf Tour, a jego zwycięzcy awansują do drugiej ligi europejskiego golfa – European Challenge Tour. Liga jest prawdziwą kuźnią talentów europejskiego golfa i przeważająca część golfowych gwiazd Starego Kontynentu właśnie w niej pobierała swoje pierwsze szlify. Ubiegłoroczny zwycięzca, Florian Fritsch po awansie do drugiej ligi, odnosi dalsze sukcesy i zajmuje w niej 8. miejsce.

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej turnieju www.lotospolishopen.pl