Dla nas lody dla ochłody, a dla laptopów?

Nadeszło lato. A wraz z nim wysokie temperatury. Każdy amator mobilnych urządzeń zdaje sobie sprawę z tego, że ich urządzenia jeszcze bardziej są teraz narażone na przegrzewanie się. By w korzystaniu z laptopów i tabletów nic nam nie przeszkodziło, Cooler Master ma jedną radę dla każdego, niezależnie od wykorzystania komputera czy potrzeb. Panie i Panowie, przyjrzyjmy się zatem najciekawszym podstawkom chłodzącym.

 

Dla ceniących efektywność

Podstawka Cooler Master ErgoStand III posiada 6 stopniową regulację wysokości i kąta nachylenia, dzięki czemu korzystanie z naszego sprzętu może być jeszcze wygodniejsze. Wyposażona w ogromny 230 mm ultra cichy wentylator,  bazujący na nowoczesnym łożysku Loop Dynamic zapewnia przepływ powietrza o ilości 72 metrów sześciennych na minutę i żywotność 160 000 godzin pracy. Poziom hałasu jaki generuje wiatrak wynosi zaledwie 21 dBA, co jest porównywalne do szelestu liści na lekkim wietrze.

Dla maksymalnej wygody urządzenie wyposażono w 4 porty USB, dzięki czemu użytkownik ma możliwość podłączenia dodatkowej myszy, klawiatury czy pamięci flash bez utraty istniejących połączeń USB. Regulowane uchwyty antypoślizgowe są przystosowane do obsługi laptopa o przekątnej 17” oraz mniejszych urządzeń takich jak tablet. Po zakończonej pracy można w szybki sposób schować uchwyty, dzięki czemu urządzenie nie sprawia kłopotu podczas transportu. Cena produktu  kształtuje się w granicach 160 zł.

Dla ceniących szyk i elegancję

Notepal i300 swoim wyglądem udowadnia, że połączenie funkcjonalności i nowoczesnego designu jest możliwe. Opływowe kształty nie tylko sprawiają, że podkładka świetnie się prezentuje, ale również zapewnia pełen komfort pracy. Wyjątkowy charakter urządzenia podkreśla błękitne oświetlenie LED-owe. Po dołączeniu do niej huba USB stanowi praktyczne rozszerzenie funkcjonalności laptopa.

Panel roboczy podstawki posiada strukturę metalowej siatki, która wspomaga wymianę ciepła między komputerem a układem chłodzącym. Wykonana z wysokiej jakości materiałów zapewni długie i bezawaryjne użytkowanie. Produkt jest dostępny na rynku w cenie ok. 90 zł.

Dla ceniących celność

Notepal XL to z kolei propozycja dla wszystkich amatorów cyfrowej rozrywki. Podkładka ma w sobie wszystko, czego potrzeba nawet najbardziej wymagającym graczom wykorzystujących w swoich wirtualnych przygodach laptopa.

Urządzenie oferuje pełen komfort dla dłoni, kręgosłupa nawet podczas wielu godzin pracy. Plusem podstawki jest ogromna powierzchnia chłodzenia z wiatrakiem o średnicy 230 mm. Jej efektywność działania podkreślają błękitne diody zamontowane na łopatkach wentylatora. Dzięki relatywnie cichej pracy oraz specjalnemu obszarowi chłodzącemu na dłonie, urządzenie zda egzamin nawet podczas najcięższych rozgrywek. Urządzenie można kupić za ok. 120 zł.

Podczas upałów system chłodzenia chodzi na najwyższych obrotach. W przypadku zbyt wysokiej temperatury może nawet dojść do przegrzania i uszkodzenia podzespołów komputera. Niezależnie od tego czy korzystasz z niego podczas długich rozgrywek, ciężkiej pracy czy przeglądania facebooka warto zastanowić się nad dodatkowym rozwiązaniem wspierającym chłodzenie naszego sprzętu.