LEXUS POKAZAŁ AUTA SUPERBOHATERÓW MARVEL STUDIOS’ “ETERNALS”

Lexus tworzy luksusowe doświadczenia, których inspiracją są ludzie. Tym razem za źródło inspiracji posłużyli superbohaterowie o supermocach z filmu Marvel Studios’ “Eternals”, którego Lexus jest wyłącznym partnerem motoryzacyjnym. Wraz ze studiem filmowym zaprojektowano 10 wyjątkowych aut z motywami nawiązującymi do 10 superbohaterów z wyczekiwanego filmu.

Każdy nieziemsko wystylizowany samochód “Eternals” ma specjalnie zaprojektowaną okleinę, która odwołuje się do projektu ich zbroi, ikonografii, a także supermocy. Dodatkowo, złota poświata przebija przez grill i jest widoczna pod autem, co jest nawiązaniem do energii, którą się dzielą postacie w filmie. Samochody wezmą udział w wielu wydarzeniach związanych z promocją filmu, w tym będą obecne na oficjalnej premierze kinowej.

“Jesteśmy podekscytowani, że przy pomocy Lexusów w wyjątkowym malowaniu możemy zakomunikować naszą współpracę z “Eternals”. Tak jak każdy z superbohaterów ma własny styl i zestaw nadprzyrodzonych umiejętności, taki jest też każdy z tych Lexusów” – powiedział Vinay Shahani, wiceprezes Lexusa ds. marketingu.

Oto lista Lexusów w malowaniu “Eternals”:

  • Ajak x Lexus GX: Grana przez Salmę Hayek Ajak jest silną przywódczynią. Połączono ją z najbardziej sprawnym SUV-em, czyli modelem GX.
  • Druig x Lexus GX: Barry Keoghan wcielił się w rolę Druiga, rebelianta o nadzwyczajnej sile i wytrwałości, dlatego do jego charakteru najlepiej pasuje model GX.
  • Gilgamesh x Lexus LX: Gilgamesh, grany przez Dona Lee, jest najsilniejszym z Eternals, dlatego jego bratnią duszą jest największy i najmocniejszy SUV Lexusa – LX.
  • Ikaris x Lexus LS: Flagowa limuzyna Lexusa, model LS, pasuje do granego przez Richarda Maddena Ikarisa, uważanego za taktycznego przywódcę Eternals.
  • Kingo x Lexus IS: Kingo, grany przez Kumaila Nanjianiego, został połączony z mocnym modelem IS, który zagrał główną rolę w amerykańskiej wersji spotu reklamowego Lexusa i Marvel Studios’ “Parking Spot”.
  • Makkari x Lexus RC F Track Edition: Lauren Ridloff wciela się w postać Makkari, czyli najszybszej postaci Eternals, dlatego do niej najlepiej pasuje najszybszy Lexus w gamie – RC F Track Edition.
  • Phastos x Lexus LX: Model LX jest zaawansowany technologicznie, dlatego oczywistym było połączenie go z Phastosem, technologicznym guru tej drużyny. W filmie w postać wciela się Brian Tyree Henry.
  • Sersi x Lexus RC F: Jeden z najmocniejszych Lexusów – RC F, i jeden z najmocniejszych charakterów w ekipie – Sersi, grana przez Gemmę Chan.
  • Sprite x Lexus NX: NX, crossover który potrafi wszystko, świetnie uzupełnia się z umiejętnością iluzji Sprite. W tej roli Lia McHugh.
  • Thena x Lexus LC 500: Thena, grana przez Angelinę Jolie, idealnie pasuje do stylowego i eleganckiego Lexusa LC 500.

“Po tak udanym wspólnym opowiedzeniu historii przy filmie “Czarna Pantera”, cieszymy się, że znów możemy współpracować z Lexusem. Razem z niecodziennym spotem wyreżyserowanym przez braci Russo i z Kumailem Nanjianim w roli głównej jako Kingo, samochody inspirowane postaciami z “Eternals” pokazują, że wspólne opowiadanie historii może wykraczać nawet poza tradycyjne media” – powiedziała Mindy Hamilton, wiceprezeska ds. globalnego marketingu partnerskiego w Marvel Studios.

W październiku Lexus i Marvel Studios pokazali film reklamowy zatytułowany “Parking Spot”, w którym główną rolę, Kingo, zagrał Kumail Nanjiani. Reżyserami dzieła byli bracia Russo, którzy stworzyli cztery produkcje Marvel Studios’, w tym kasowy hit “Avengers: Endgame”. W europejskim spocie Kingo ma do rozwiązania bardzo ludzki problem, zanim będzie mógł dołączyć do starcia superbohaterów, które toczy się w centrum miasta – musi znaleźć miejsce parkingowe dla swojego nowego Lexusa NX 450h+ z elektrycznym napędem hybrydowym plug-in, który łączy wyrazistą stylistykę, intuicyjne innowacje oraz użyteczność bez ograniczeń. W wersji amerykańskiej Kingo prowadzi Lexusa IS 500 F SPORT Performance.