Kuba Giermaziak z dobrym czasem podczas treningu Porsche Supercup

Fot. VERVA Racing Team

Kierowca VERVA Racing Team ukończył dzisiejszy trening przed wyścigiem na Hungaroring na czwartej pozycji. Polak wspierany przez PKN ORLEN stracił zaledwie 0,332 sekundy do pierwszego miejsca. Udowodnił tym samym, iż dobrze czuje się Węgierskim torze.

Już na początku sesji Polak wskoczył do czołówki z bardzo dobrym czasem. Podczas następnych przejazdów lider klasyfikacji generalnej serii Porsche Supercup sukcesywnie poprawiał swój wynik. Tor położony pod Budapesztem jest wielkim wyzwaniem dla kierowców. Duża liczba zakrętów sprawia, że ani na chwilę nie mogą odetchnąć i praktycznie cały czas muszą walczyć o kolejne ułamki sekund.

Tymczasem już dzisiaj na trybunach pojawiło się sporo biało-czerwonych flag. W niedzielę jak zwykle polscy fani sportów motorowych będą stanowili pokaźną część publiczności na Hungaroringu. Dostrzega to polski kierowca, który podkreśla, iż chciałby dla nich zanotować tutaj jak najlepszy rezultat.

Kuba Giermaziak:

„Trening przebiegł pomyślnie, ale wciąż  pracujemy, by samochód prowadził się jeszcze lepiej. Wprawdzie straciłem do lidera niewiele czasu, ale na pewno mamy potencjał na lepszy wynik. Wraz z inżynierami i mechanikami postaramy się go wykorzystać w jutrzejszych kwalifikacjach. Wyprzedzanie na Hungaroringu jest bardzo trudne dlatego sobotnia sesja będzie niezwykle ważna w kontekście ostatecznych wyników wyścigu. Ja jednak lubię ten tor i liczę na udany weekend.”

Transmisję z wyścigu będzie można obejrzeć na żywo w niedzielę 27.07.2014 o godzinie 11.45 na kanale Polsat Sport News oraz Eurosport.