Korczak nie dla dzieci – kabaret literacki „Koszałki opałki”

Fot. Kabaret literacki „Koszałki opałki”

Janusz Korczak większości z nas kojarzy się z twórczością dla dzieci. Był pedagogiem, działaczem społecznym i lekarzem. Nie każdy jednak wie, że na początku swojej działalności literackiej na przełomie XIX i XX w. pisał felietony do satyrycznego magazynu „Kolce” pod pseudonimem Hen. Na podstawie tych felietonów Paweł Paszta wyreżyserował muzyczny i humorystyczny spektakl „Koszałki Opałki”.

 

Owo przedstawienie w formie kabaretu literackiego z muzyką na żywo przenosi widza do starej Warszawy i przybliża prawdziwą warszawską atmosferę, poszukuje duszy miasta. Dzięki specyficznemu poczuciu humoru i piosenkom przedwojennym, spektakl gwarantuje dużo dobrej zabawy, a także odrobinę nostalgii i zadumy.

 

„Koszałki Opałki” to unikalna szansa na poznanie rzadko prezentowanych tekstów Janusza Korczaka w brawurowym wykonaniu. Występują: Ewa Greś, Ernestyna Winnicka, Konrad Darocha, Michał Żerucha. Zapraszamy na Plac Grzybowski do Teatru Żydowskiego we wtorek 23 września o 19.00.

 

Strona spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/koszalki-opalki


Gorąco polecamy uwadze recenzje:

„Wieczór literacki z klimatem”: http://www.teatralia.com.pl/wieczor-literacki-klimatem-koszalki-opalki/ (Dominika Stańczyk, Teatralia Warszawa)
„Z dawnego Muranowa”: http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/z-dawnego-muranowa.html (Katarzyna Prędotka, Dziennik Teatralny Warszawa)

 

Termin: 23 września 2014 o 19.00

Reżyseria: Paweł Paszta

Scenariusz: Paweł Paszta

Scenografia: Honorata Dziadosz, Dorota Pabel

Muzyka: Teresa Wrońska

Obsada: Ewa Greś, Ernestyna Winnicka, Konrad Darocha, Michał Żerucha

Czas trwania: 1h 30min

Miejsce: Foyer Teatru Żydowskiego

Data premiery: 01.09.2012

Język spektaklu: polski

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 850 56 56; (22) 850 64 50 lub 51 i online bow@teatr-zydowski.art.pl

Oficjalna strona: http://www.teatr-zydowski.art.pl

Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie

Plac Grzybowski 12/16