Konkurs Fotograficzny 2014 – “Ursynów: tutaj spędzam wolny czas”

Urząd Dzielnicy Ursynów zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ursynowskiego Konkursu Fotograficznego, który w 2014 roku odbywa się pod hasłem – „Ursynów: tutaj spędzam wolny czas”.Głównym celem tegorocznej edycji Konkursu jest utrwalenie na fotografiach rozmaitych sposobów spędzania wolnego czasu na Ursynowie.

 

Ursynów to jedna z najdynamiczniej rozwijających się części aglomeracji warszawskiej. Budują się nowe ulice, powstają sklepy, punkty usługowe, obiekty oświatowe, sportowe, biurowe i kulturalne. Ursynów jest dzielnicą stosunkowo młodych, dobrze wykształconych i otwartych na świat ludzi. Dziś, aby pójść do szkoły, pracy, kina czy restauracji, nie musimy jeździć (choć mamy metro) do centrum Warszawy.

 

Dzisiejsi mieszkańcy Ursynowa, w przeciwieństwie do tych znanych m.in. z serialu „Alternatywy 4”, mają wszystko u siebie. Mogą tutaj nie tylko spać, ale też pracować, chodzić do szkoły, studiować. Mogą też w rozmaity sposób i w różnych miejscach spędzać czas wolny: w parkach, na placach zabaw, w kinie, w domach kultury, w klubach osiedlowych, w Lesie Kabackim, na licznych obiektach sportowych, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Termin zgłaszania prac do konkursu upływa 15 października 2014 roku.

 

Zgłoszone do konkursu zdjęcia będzie oceniać komisja konkursowa, która uwzględni przy swojej ocenie następujące kryteria: pomysłowość, jakość techniczną, kompozycję oraz zgodność z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Konkursu. Komisja przyzna I, II i III miejsce w konkursie, a także tytuł „Talent” Fotograficzny 2014″ dla wybranych autorów zdjęć urodzonych w 1996 r. lub później. Dodatkowo wszystkie zdjęcia zostaną umieszczone w albumie na oficjalnej stronie Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy na portalu społecznościowym Facebook – poprzez zaznaczanie opcji „Lubię” internauci wybiorą zdjęcia, których autorzy otrzymają kolejno według liczby głosów I, II oraz III „Nagrodę internautów”.