Konferencja “Jestem na TAK dla polskich jabłek”

Podczas spotkania w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej Związek Sadowników RP, największa w Polsce organizacja branżowa zrzeszająca producentów owoców wraz z PGD Polska, największym w kraju dystrybutorem artykułów  chemicznych  drogeryjnych zaapelowali do polskich producentów, dystrybutorów, sieci handlowych i właścicieli  sklepów o  wspieranie polskich sadowników i wykorzystanie jabłek w działaniach promocyjnych. 

 

„Zakaz eksportu owoców i warzyw do Rosji najbardziej uderzył w producentów jabłek, którzy przed embargiem aż 60-  70  procent jabłek kierowali do Rosji   –  to  ponad 716 tysięcy ton owoców. Tak dużego nadmiaru jabłek polski rynek nie jest w stanie zagospodarować, a poszukiwania nowych kontrahentów za granicą są  bardzo czasochłonne. Nie pozwólmy, żeby zebrane z drzew owoce uległy zniszczeniu. Liczne akcje zachęcające Polaków do jedzenia jabłek  –  to za mało”, zwraca uwagę Mirosław Maliszewski, Prezes Związku Sadowników RP.

 

Autorzy apelu nawołują do potraktowania polskiego jabłka jako atrakcyjnego elementu działań promocyjnych. W ten sposób wspierając jeden z naszych narodowych skarbów, korzyści odniosą zarówno organizatorzy promocji, klienci i sadownicy.