KM na XIX Festiwal Wielu Kultur i Narodów

W najbliższy weekend, 18 – 20 lipca miłośników folka zapraszamy na XIX Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza”. Koleje Mazowieckie, partner festiwalu, przygotowały specjalny bezpłatny pociąg do Czeremchy.

Specjalny pociąg Kolei Mazowieckich do Czeremchy odjedzie 18 lipca ze stacji Warszawa Wschodnia o godz. 14:32 z peronu nr 5. Do Czeremchy dotrze o godz. 17:14. Natomiast z Czeremchy do Warszawy wyruszy 20 lipca o godz. 22:58. W stolicy będzie o 01:15. Przejazd dla gości festiwalu jest bezpłatny.

XIX Festiwal Wielu Kultur i Narodów „Z wiejskiego podwórza” to jedna z najlepszych folkowych imprez w Polsce. Co roku przyciąga wielu gości z Polski i zagranicy. Podczas tegorocznej edycji festiwalu w Czeremsze zaprezentują się zespoły muzyczne z Polski, Ukrainy, Rumunii, Wielkiej Brytanii.

W tym roku wystąpią m.in. CZEREMSZYNA (Polska), HAŃBA! (Polska), PRUSINOWSKI TRIO (Polska), KLEZMAFOUR (Polska), THE UKRAINIANS (UK), VOO VOO I TREBUNIE TUTKI (Polska), TARAF DE HAIDOUKS (Rumunia).

„Z wiejskiego podwórza” to nie tylko koncerty zespołów i pokazy sztuki ludowej, to także spektakle teatralne, warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, taneczne, kulinarne, wystawy, pokazy filmów. Po raz 9. w  historii „Z wiejskiego podwórza” odbędzie się konkurs na potrawę regionalną.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej i Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze.