KM partnerem konkursu „W roli głównej: Mazowsze”

Konkurs rozpoczyna się już dziś, a jego głównym celem jest wykorzystanie potencjału filmowego Warszawy i województwa mazowieckiego. Jego organizatorzy to Mazowiecki Instytut Kultury oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest uchwycenie najciekawszych – bardziej lub mniej znanych – miejsc na Mazowszu. Zdjęcia mają być odzwierciedleniem tego, jak region jest postrzegany przez jego mieszkańców i turystów, zaś w przyszłości najlepsze ujęcia posłużą do stworzenia portfolio województwa. Celem powstałego zbioru fotograficznego jest oddanie atutów, mocy twórczej i możliwości regionu oraz zachęcenie filmowców z kraju i ze świata do lokowania produkcji filmowych w mazowieckich plenerach.

Konkurs potrwa do 15 września br. Prace należy przysyłać za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.konkursfoto.mik.waw.pl. Dodatkowo, w dniach 1 – 15 października br. odbędzie się głosowanie internautów na najlepsze zdjęcie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Konkursu: www.konkursfoto.mik.waw.pl

Oprócz Kolei Mazowieckich partnerami konkursu są: Digital Camera Polska, Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, Tramwaje Warszawskie, MZA, SKM, „Tygodnik Siedlecki”, „Tygodnik Płocki”, „Tygodnik Ciechanowski”, „Życie Żyrardowa”, Giełda Fotograficzna.