Intel przedstawia technologię zabezpieczania transakcji płatniczych

Fot. Intel

Firma Intel® zaprezentowała dzisiaj technologię Intel® Data Protection Technology for Transactions — pierwsze tego typu rozwiązanie, wbudowane w terminale w punktach sprzedaży (POS), które ma zapewnić pełne szyfrowanie danych klientów i finansowych. Technologia Intel® Data Protection Technology for Transactions, opracowana wspólnie z NCR*, liderem technologii transakcji konsumenckich, łączy oprogramowanie zoptymalizowane dla sprzedawców ze sprzętem Intela, w tym z procesorami Intel® Core™ i niektórymi układami Intel® Atom™, aby zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa od momentu zapoczątkowania transakcji aż do chwili, gdy dane transakcji zostaną zapisane na serwerze banku.

Technologia Intel® Data Protection Technology for Transactions dodaje dodatkową warstwę oprogramowania do ochrony procesu płatności, uzupełniając dotychczasowe inwestycje handlu detalicznego w technologie autoryzacji kart płatniczych EMV (Europay*, MasterCard* i Visa*), tokeny i inne technologie ochrony danych. Oprogramowanie znajduje się i działa na chipsecie Intela, zapewniając większe bezpieczeństwo i pomagając w zamknięciu luk na drodze danych przesyłanych pomiędzy terminalami POS i centrami danych.

Rosnąca liczba naruszeń bezpieczeństwa danych poddała w wątpliwość zdolność sprzedawców detalicznych do ochrony danych konsumentów i podważyła zaufanie klientów do udostępniania danych, tworząc barierę dla akceptacji technologii Internetu rzeczy.

Szacuje się, że tylko w tym roku przedsiębiorstwa wydadzą 114 miliardów USD na działania związane z cyberatakami opartymi na złośliwym oprogramowaniu1, a w bieżącym roku dane dziesiątek milionów kart płatniczych zostały narażone na kradzież.

Technologia Intel® Data Protection Technology for Transactions została opracowana w celu rozwiązania tych problemów i przyspieszenia wdrażania Internetu rzeczy w handlu detalicznym.

 

Najważniejsze informacje

  • Technologia Intel® Data Protection Technology for Transactions tworzy bezpieczną ścieżkę pomiędzy punktem końcowym transakcji, systemem punktu sprzedaży (POS) i sieciami serwerowymi do bezpiecznego przesyłania informacji konsumenckich.

  • Technologia Intel® Data Protection Technology for Transactions pomaga ograniczyć ryzyko, ustanawiając bezpieczny kanał, przez który transakcje mogą żądać autoryzacji płatności, a ponadto zapewnia sprzedawcom jednolite zarządzanie bezpieczeństwem niezależnie od oryginalnego producenta urządzenia POS lub peryferyjnego.

  • Rozwiązanie obsługuje wszystkie nowoczesne formy płatności kredytowych i debetowych, w tym czytniki transakcji EMV (Europay*, Mastercard* i Visa*), paska magnetycznego i zbliżeniowych (NFC), m.in. Google Wallet, Softcard i Apple Pay*.

  • Technologia działa na wszystkich urządzeniach sprzedażowych POS, które w swych sieciach POS wykorzystują procesory Intela, również na tabletach.

  • Rozwiązanie będzie początkowo dostępne na procesory Intel® Core™ drugiej i trzeciej generacji, jak również na kolejne generacje procesorów Intel® Core™. Również tablety z procesorem Intel® Atom™ „Bay Trail-T” i przyszłe procesory Atom™ będą obsługiwać tę nową technologię Intela.

  • Technologia Intel® Data Protection Technology for Transactions może być użyta w branżach niedetalicznych i innych zastosowaniach. Może na przykład zabezpieczyć lotniskowe systemy weryfikacji dowodów tożsamości albo ochronić informacje o klientach związane z realizacją recept w aptekach.

  • Nowa technologia Intela wprowadza elastyczność do ochrony danych, pomagając handlowcom w przesunięciu zasobów kierowanych dotychczas do spraw związanych z bezpieczeństwem do działań mających na celu zwiększenie satysfakcji klientów i usprawnienie zakupów.

  • Oprogramowanie klienckie jest już dostępne; pełne rozwiązanie oparte na technologii Intel® Data Protection Technology for Transactions będzie udostępnione sprzedawcom w pierwszej połowie 2015 r.

Komentarze

To rozwiązanie wprowadza znaczącą poprawę dzisiejszej ochrony danych transakcji sprzedaży detalicznej bez kosztownej modernizacji sprzętu i otwiera sprzedawcom drogę do nowych technologii Internetu rzeczy” — powiedziała Michelle Tinsley, dyrektor, Mobility Retail and Payments, Intel. „Tworzy również podwaliny pod rozwiązania dla innych branż, takich jak usługi finansowe, opieka zdrowotna czy nawet administracja publiczna”.

Klienci i sprzedawcy potrzebują rozwiązań, które pomagają zmniejszyć ryzyko dostania się informacji w niepowołane ręce. Firmy NCR i Intel dostrzegły potrzebę dodania nowego poziomu zabezpieczeń do systemów transakcyjnych, a dzięki technologii Intel® Data Protection Technology for Transactions, w połączeniu z NCR DataGuard™, wszystkie ważne dane — od informacji o klientach, przez płatności, po poufne informacje handlowe — są zabezpieczone przed ewentualnymi nadużyciami” — powiedział Chris Lybeer, wiceprezes, Strategic Development, NCR.

Dla sprzedawców zarządzanie i ochrona danych w całym ekosystemie płatności nigdy nie były tak ważne. Architektura zabezpieczeń w technologii Intel® Data Protection Technology for Transactions robi coś oczywistego: oddziela przetwarzanie transakcji od terminala POS, przez co owe dane stają się niedostępne, a więc poza zasięgiem hakerów. To może tylko pomóc w zwiększeniu zaufania sprzedawców i konsumentów do bezpieczeństwa korzystania z terminali POS” — powiedziała Karen Webster, dyrektor generalny Market Platform Dynamics.

Film ilustrujący działanie Intel® Data Protection Technology for Transactions: http://www.intel.com/content/www/us/en/embedded/technology/security/secure-payment-transactions/overview-video.html