Intel ogłasza konkurs “Make it pro”

Na stronie internetowej http://makeitpro.intel.com wystartował konkurs Intela #MakeItPro dla twórców z regionu EMEA.

Intel zaprasza twórców i deweloperów do przedstawienia swoich pomysłów na projekty oparte na platformie Intel® Edison. Autorzy dziesięciu najciekawszych zgłoszeń otrzymają płyty Intel® Edison, przechodząc tym samym do następnego etapu. W kolejnej rundzie, która potrwa od 22 grudnia do 23 stycznia, będą opracowywać prototypy rozwiązań.

Finaliści będą umieszczać w sieci filmowe prezentacje swoich wynalazków. Zostaną również zaproszeni do wzięcia udziału w sesji pytań i odpowiedzi, by jak najdokładniej zaprezentować funkcjonalność swoich projektów. Zwycięzca zostanie ogłoszony 23 stycznia. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 7 000 dolarów. Intel zasponsoruje również przeprowadzenie kampanii crowdfundingowej na rzecz jego projektu, realizację profesjonalnego filmu promującego produkt oraz zaoferuje wsparcie projektantów, którzy pomogą wcielić projekt w życie.

W konkursie mogą brać udział wynalazcy z Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Izraela, Polski, Rosji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Rejestracja dostępna jest na stronie: http://makeitpro.intel.com.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST