InPost wygrał krajowy przetarg KRUS na dostarczanie przesyłek

InPost – największy prywatny operator pocztowy w Polsce – wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku, obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru – w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich.

Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS: Centrali, 16 oddziałów regionalnych i 256 placówek terenowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek.

W przetargu uczestniczyły dwa podmioty – oferta InPost została wybrana jako najkorzystniejsza.

KRUS już od kilku lat stosuje mądrą strategię dopuszczania do przetargów publicznych kilku oferentów i nie wprowadzania ograniczających czy wręcz zaporowych zapisów w SIWZ. Dzięki temu wybiera najkorzystniejsze oferty w oparciu o zdrową konkurencję i tym samym oszczędza miliony złotych w ramach środków publicznych. Taka zasada powinna być wdrażana przez wszystkich Zamawiających – którzy odpowiadają za rozsądne gospodarowanie pieniędzmi Polaków. Wygrany przetarg na obsługę korespondencji KRUS na dwa lata potwierdza, że InPost jest doskonale przygotowany do świadczenia pełnego wachlarza usług pocztowych nie tylko na terenie całej Polski, ale także za granicą. Nasze struktury wewnętrzne, nowoczesne centrum logistyczne wraz z sortownią i ponad 240 milionów przesyłek dostarczonych w 2013 roku dają nam solidne fundamenty do realizacji kolejnych, dużych zamówień – także na rzecz instytucji publicznychkomentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.