InPost obsługuje korespondencję 2600 przedsiębiorstw w Polsce

InPost – największy prywatny operator pocztowy w Polsce – na koniec III kwartału 2014 roku realizował kontrakty na obsługę korespondencji na rzecz aż 2600 przedsiębiorstw w Polsce, zarówno instytucji publicznych, jak i firm prywatnych. Oznacza to wzrost o 20% od początku roku. InPost oferuje atrakcyjne ceny usług pocztowych – nawet o 40% niższe niż konkurencja – oraz najwyższą na rynku skuteczność doręczeń – aż 75% przesyłek poleconych doręczonych jest bezpośrednio do adresata (bez awiza).

InPost notuje także znacznie wyższą niż operator wyznaczony terminowość doręczeń przesyłek poleconych – 92% dla listów D+3 oraz 97,5% dla listów D+5 – a ponadto wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne, takie jak Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru (EPO).

InPost dysponuje siecią ponad 8.300 punktów obsługi klienta w całej Polsce, z których 76% czynna jest także w soboty, a 8% w niedziele. Codziennie ponad 10.000 doręczycieli dostarcza pocztę do drzwi mieszkańców w całej Polsce. Adresaci i nadawcy mogą śledzić drogę listów na stronie inpost.pl.

„Nasza strategia zakłada połączenie najwyższej jakości usług z najniższą ceną. Dlatego jest doceniana nie tylko przez świat biznesu, ale także przez administrację publiczną. Przykładem jest przejęcie przez InPost wraz z PGP korespondencji sądów powszechnych i prokuratur, ale też wiele innych kontraktów publicznych. Tylko od czerwca do września tego roku uczestniczyliśmy w 38 przetargach publicznych, z czego wygraliśmy aż w 27 przypadkach. Oznacza to 70% skuteczność w pozyskiwaniu kontraktów i niemal 30 mln zł oszczędności dla naszych klientów” – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

W listopadzie 2014 roku InPost wygrał przetarg na obsługę przesyłek KRUS o wartości 22,71 mln zł. Dwuletnia umowa, która wejdzie w życie od 1 stycznia 2015 roku, obejmuje dostarczanie przesyłek zwykłych, rejestrowanych, ekspresowych oraz za potwierdzeniem odbioru – w obrocie krajowym i zagranicznym, jak również paczek i przesyłek kurierskich. Usługa będzie realizowana na rzecz 273 jednostek terenowych KRUS: Centrali, 16 oddziałów regionalnych i 256 placówek terenowych rozlokowanych na terenie całego kraju. Łącznie w ciągu dwóch lat InPost zrealizuje dla KRUS około 22,5 mln przesyłek. W przetargu uczestniczyły dwa podmioty – oferta InPost została wybrana jako najkorzystniejsza. W ostatnich miesiącach InPost wygrał też przetargi m.in. na rzecz: Urzędu Skarbowego w Mielcu, Powiatowego Urzędu Pracy w Pile i w Nisku, Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, KUL w Lublinie, spółki Koleje Mazowieckie w Warszawie, AWF we Wrocławiu, Przewozów Regionalnych we Wrocławiu, Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, Urzędu Kontroli Skarbowej w Poznaniu, Urzędu Skarbowego w Mielcu, Straży Miejskiej w Bydgoszczy, Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu, Urzędów Gmin w Szczytnie, Władysławowie, Krakowie i Starogardzie Szczecińskim czy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

Ponadto InPost zawarł porozumienie z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro PaczkomatyÒ InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Będzie to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki ultranowoczesnym sorterom.

Grupa Integer.pl uznawana jest za jednego z największych innowatorów polskiego sektora pocztowego – spółka konsekwentnie stawia na nowoczesne rozwiązania, będące odpowiedzią na rosnące potrzeby użytkowników i wymagania rynku. Do takich usług należy m.in. EPO, czyli Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru. To coraz częściej stosowane na świecie rozwiązanie ma wiele zalet: jest praktyczne (informacja o odbiorze jest udostępniania nadawcy w czasie rzeczywistym), ekologiczne (dzięki wyeliminowaniu papieru) oraz ekonomiczne (wersja elektroniczna jest tańsza od papierowej, w dodatku ewidencja i przechowywanie są prostsze).

Obecnie EPO jest wykorzystywane w zakresie obsługi korespondencji na rzecz sądów i prokuratur obsługiwanych przez InPost wraz z Polską Grupą Pocztową. Docelowo usługa zostanie wdrożona powszechnie przy dostarczaniu wszystkich przesyłek InPost.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.inpost.pl, oraz www.integer.pl.