Inforsys zrealizował rekordowe 300 mln wydruków komercyjnych po III kwartałach 2014 r.

Inforsys – ekspert logistyki pocztowej – zrealizował do końca III kwartału ponad 300 mln wydruków komercyjnych oraz przygotował do wysyłki ponad 95 mln przesyłek pocztowych dla swoich klientów, co oznacza wzrost o 15 % w porównaniu z liczbą zrealizowanych operacji w 2013 roku.

„Nie spodziewaliśmy się aż takiego ożywienia na szeroko rozumianym rynku outsourcingu logistyki pocztowej. Wyraźna potrzeba szukania oszczędności spowodowała, że firmy w 2014 roku intensywnie przystąpiły do działań optymalizujących procesy biznesowe” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu Inforsys S.A.

Podkreślił, że – mimo wdrażania nowych technologii – nadal dla znacznej części klientów wydruk przekazów transakcyjnych, realizowanie papierowych przesyłek marketingowych oraz wysyłanie faktur jest bardziej atrakcyjne niż dystrybuowanie dokumentów tworzonych tylko w kanale cyfrowym. „Treści wydrukowane na papierze są w dalszym ciągu postrzegane jako łatwiejszy i skuteczniejszy sposób przekazywania informacji. Wiarygodność papieru – wbrew powszechnej opinii – jest nadal konkurencyjna w stosunku do e-przekazów’’ – dodał Witold Szczurek.

Inforsys intensywnie zwiększa ilość operacji w zakresie generowania i wysyłki faktur, także w kanale cyfrowym. Ich całkowita liczba na koniec września 2014 roku wynosiła prawie 6,5 miliona sztuk.

,,Stały wzrost wolumenu e-faktur jest efektem zwiększającej się świadomości klientów jeżeli chodzi o korzyści wynikające z tego typu rozwiązań”- mówi Witold Szczurek. ,,Rozwój usług cyfrowych powoduje, że Inforsys będzie wdrażał nowe rozwiązania utrzymując pozycję lidera w szeroko pojętej komunikacji z klientem” – podsumowuje Witold Szczurek.