Historyczny spacer po słodkiej Fabryce

Już po raz kolejny miłośnicy czekolady będą mogli zwiedzić wnętrza Fabryki Czekolady E.Wedel podczas Nocy Muzeów. Wszystkich, którzy pragną poczuć dziecięcą radość oraz poznać niezwykłą historię firmy i tajemniczego chłopca na zebrze zapraszamy 20 maja (w sobotę) od godz. 12:00 na warszawską Pragę.

 

Rodzinna firma E.Wedel ma niezwykle bogatą historię budowaną od 1851 roku.  To właśnie aspekt historyczny będzie motywem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów. Zwiedzający Fabrykę będą mogli zobaczyć, jak produkowane są czekoladowe przysmaki, zobaczyć ręcznie robione praliny w Pracowni Rarytasów oraz obejrzeć galerię czekoladowych rzeźb.

Uczestnicy będą mieli również możliwość poznania historii chłopca na zebrze – słodkiego symbolu marki stworzonego w 1926 roku przez najsłynniejszego europejskiego plakacistę Leonetto Capiello. Sylwetka chłopca z tabliczką czekolady na plecach jest prawdziwą ozdobą Sali Pamięci, w której pracował sam Jan Wedel.

Na miejscu nie zabraknie oczywiście wedlowskich słodyczy i dodatkowych atrakcji. W tym roku będzie to historyczna  gra poświęcona słynnym symbolom E.Wedel.  Każdy, kto udzieli poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania będzie mógł otrzymać dodatkową nagrodę.

W tym roku wejście do Fabryki Czekolady E.Wedel jest biletowane. Aby uzyskać wejściówki należy wziąć udział w konkursie redakcji Nasze Miasto, w którym partnerem jest E.Wedel. Szczegóły dostępne na stronie:http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/dziecieca-radosc-wygraj-bilety-na-noc-muzeow-wfabryce,4109800,artgal,t,id,tm.html i na kanałach social media redakcji.

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie:http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow.

 

20 maja 2017 r. (sobota)

Fabryka Czekolady E.Wedel

Warszawa, ul. Zamoyskiego 28/30 (wejście od ul. Lubelskiej)

zwiedzanie w godz. 12:00 – 00:00

Liczba miejsc ograniczona, wejścia biletowane