Gwiazdy sportu w sierpniu w Warszawie

Usain Bolt, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek to tylko niektóre z gwiazd jakie w sierpniu będzie można zobaczyć w Warszawie. Już za miesiąc na Stadionie Narodowym odbędzie się Lotto 5. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej.

 

W sobotę, 23 sierpnia, kolejna odsłona lekkoatletycznych zawodów poświęconych pamięci zmarłej 18 lutego 2009 roku mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem – Kamili Skolimowskiej. Tegoroczne zawody odbędą się na Stadionie Narodowym, który zostanie specjalnie przygotowany na przyjęcie czołówki zagranicznych oraz polskich lekkoatletów.

Tutaj

można zobaczyć jak zmieni się Stadion Narodowy podczas zawodów.

 

Największą gwiazdą imprezy będzie Usain Bolt, który wystartuje w biegu na 100 m.  W tym samym biegu wystartuje także mistrz świata z Paryża (2003) Kim Collins oraz aktualny halowy mistrz świata z Sopotu w biegu na 60 m Brytyjczyk Richard Kilty.

 

Lotto 5. Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to także pojedynki najlepszych polskich lekkoatletów z ich zagranicznymi rywalami. W pchnięciu kulą mężczyzn zobaczymy Tomasza Majewskiego oraz Christiana Cantwella. W rzucie młotem kibice będą podziwiać wicemistrzynię olimpijską oraz świata Anitę Włodarczyk jak również mistrzynię olimpijską z Londynu Tatianę Łysenko. W pojedynku najlepszych młociarzy zmierzą się Paweł Fajdek oraz Krisztian Pars z Węgier. Wśród dyskoboli konkurować będą Piotr Małachowski i Robert Harting. Więcej informacji o uczestnikach Memoriału tutaj.

 

Historia memoriału sięga 2 maja 2009 r., kiedy to na stadionie Skry odbył się „Mityng ku czci Kamili Skolimowskiej”. W imprezie pod hasłem „Pożegnanie Kamili” wzięło udział wiele gwiazd światowej lekkoatletyki. Zawody rozegrane zostały na bocznym boisku Skry, czyli w miejscu, gdzie Kamila wystartowała po raz pierwszy, a później ustanowiła rekord świata juniorek. Był to jednocześnie mityng otwarcia Warszawskiego Ośrodka Rzutu Młotem im. Kamili Skolimowskiej.

 

Program minutowy LOTTO 5. Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej znajduje się tutaj.

 

Bilety na wydarzenie są już dostępne w sprzedaży – więcej informacji.

 

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem strategicznym Lotto 5. Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

 

Już dziś można poczuć emocje nadchodzących wydarzeń oglądając film zapowiadający imprezę