Grupa ROBYG kupiła działkę w Gdańsku

Grupy ROBYG podpisała przedwstępną umowę nabycia działki o powierzchni około 20 tys. mkw. zlokalizowanej w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo (Morena). Łączna cena netto za nieruchomość wynosi ponad 13 mln zł. Nowo zakupiony teren umożliwi wybudowanie ponad 500 lokali w tej dzielnicy. Będzie to czwarta inwestycja – po Słonecznej Morenie, Lawendowych Wzgórzach oraz Albatross Towers – Grupy ROBYG w Gdańsku.

Umocnienie pozycji w gdańskim rynku nieruchomości mieszkaniowych to jeden z głównych elementów obecnej strategii Grupy ROBYG. Spółka posiada 20-procentowy udział w gdańskim rynku mieszkaniowym i jej celem jest utrzymanie tego poziomu w najbliższych latach. Dlatego też Zarząd podjął decyzję o nabyciu nieruchomości w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo. Grupa ROBYG jest przekonana, że inwestycja pod którą przeznaczona jest zakupiona działka odniesie równie znaczący sukces jak poprzednie gdańskie projekty spółki – Słoneczna Morena, Lawendowa Wzgórza oraz Albatross Towers. Transakcja ta pozwoli spółce na utrzymanie bogatego portfolio dostępnych lokali w ofercie oraz nieustanne umacnianie pozycji Grupy ROBYG jako lidera wśród polskich deweloperów giełdowych. Tak jak w Warszawie planujemy również w Gdańsku powiększać bank ziemi. Zwiększenie potencjału sprzedażowego przez nową nieruchomość – przy utrzymaniu obecnych tendencji rynkowych – przyczyni się do realizacji celu, jakim jest osiąganie przez spółkę kontraktacji na poziomie nawet ponad 2500 lokali rocznie w nadchodzących latach– powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Inwestycja będzie objęta nowym standardem wprowadzonym przez Grupę ROBYG – Inteligentny dom. Inteligentny dom, to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, które zagwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo, oszczędność i najwyższy komfort mieszkania. Zaawansowane systemy – obejmujące czujniki, wskaźniki, a także inne urządzenia sterujące – pozwolą w łatwy sposób zdalnie sterować np. ogrzewaniem czy oświetleniem znajdującymi się w mieszkaniu. Dzięki tym rozwiązaniom zastosowanym m.in. w oknach i drzwiach mieszkańcy zyskują gwarancję wyższego poziomu bezpieczeństwa. Prawdziwą wygodę zagwarantuje również możliwość sterowania bramą garażową z pozycji mieszkania.